Ідеальна вага — як обчислити свої правильні обсяги

загрузка...

Вага сам по собі значить не так вже й багато — для когось вага 80 кг є надлишковим, для когось — нормою, а для когось це навіть нижче норми (як правило, це відноситься до чоловіків дуже високого зросту). Одним із способів визначення ідеальної ваги є розрахунок індексу маси тіла (ІМТ).

Що таке індекс маси тіла?

ІМТ розраховується за наступною формулою: ваша вага в кілограмах ділиться на ваш зріст у метрах, зведений у квадрат. Наприклад, якщо ваша вага 60 кг і зріст — 165, ІМТ буде — 22. При тій же вазі і зростанні 155 см ІМТ дорівнює 25, а ІМТ жінки зростом 180 см і вагою 60 кг буде дорівнює 18.5. 60 кг в даному прикладі є варіантом ідеальної ваги для жінки зростом 165 см. Для росту 155 см така вага є надлишковим, хоча ще й не на межі ожиріння, а жінка зростом 180 см з таким же вагою балансує на межі між нормою і низькою вагою ( виходить, що у багатьох моделей, зростання яких вище 180 см і вага 60 кг або менше, ІМТ нижче нормального).

 • ІМТ 18.5 або менше означає, що ваша вага нижча за норму. У цьому випадку потрібно якомога швидше порадитися з лікарем і вжити заходів для нормалізації ваги, тому що занадто маленька вага може викликати різні проблеми зі здоров’ям.
 • ІМТ від 19 до 24.9 означає, що у вас ідеальний вагу. Щоб підтримувати його, необхідно правильно харчуватися і займатися спортом.
 • ІМТ між 25 і 29.9 вказує на надлишкову вагу. Вам потрібно пройти обстеження, однак така вага не завжди пов’язаний з проблемами зі здоров’ям. Часто, однак, зайва вага викликає проблеми психологічного характеру.
 • ІМТ 30 і більше вказує на ожиріння. Цей стан може бути пов’язано з безліччю важких захворювань. Людям, що страждають ожирінням, може бути важко схуднути самостійно. Рекомендується проходити спеціальний курс лікування, який включає в себе строгу дієту, фізичні навантаження і прийом спеціальних препаратів, що прискорюють розщеплення жиру.
 • Тим не менш, ІМТ — не універсальний спосіб визначення здорового ваги. Наприклад, ІМТ олімпійського чемпіона зі спринту може бути більше якогось людини одного з ним зросту, який регулярно зловживає фастфудом, веде малорухливий спосіб життя і має явні ознаки надмірної ваги. У спортсмена значно більше м’язової маси, ніж жирової, у любителя фастфуду — все зовсім навпаки. Але згідно ІМТ останній більш здоровий, ніж спринтер.

  Співвідношення об’єму талії і стегон

  Ще одним способом обчислення ідеальної ваги є розрахунок співвідношення об’єму талії і об’єму стегон. Потрібно виміряти об’єм талії, обсяг стегон, і розділити перше на друге. Для жінок ідеальним вважається співвідношення 0.7. Виходить, що ідеальним буде той вага, при якому у вас саме таке співвідношення об’єму талії і стегон. У цього способу також є очевидні недоліки: тут не враховується обсяг жирової і м’язової маси. Тим не менше, вважається, що це спосіб дозволяє більш точно встановити, здоровий у вас вага, чи ні.

  Вміст жиру в організмі

  Кращим способом розрахунку ідеальної ваги вважається визначення вмісту жиру в організмі. Нормою для жінок вважається 21-24% жиру від загальної ваги, для чоловіків — 14-17%. Вміст жиру, що перевищує 38% у чоловіків і 42% у жінок вказує на ожиріння. Основним недоліком цього способу є те, що визначити вміст жиру в організмі може тільки лікар за допомогою спеціального обладнання.

  Очевидно, що поняття ідеальної ваги відносно. Тому рекомендується вважати для себе ідеальним ту вагу, яка знаходиться в рамках норми для вашого зростання, і при якому ви відчуваєте себе комфортно у власному тілі. Щоб підтримувати свою ідеальну вагу протягом життя, не потрібно виснажувати себе дієтами і фізичними навантаженнями, які знаходяться на межі ваших можливостей. Спорт повинен приносити радість, а харчування повинно бути здоровим постійно, а не тільки коли його необхідність стає очевидна. Коли здоровий спосіб життя увійде в звичку, підтримка ідеального ваги буде даватися вам зовсім легко.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.