Грип — профілактика: чому щеплення не допомагають?

Для більшості людей зараження грипом означає необхідність провести будинку тиждень або два, приймаючи ліки і страждаючи від неприємних симптомів. У деяких випадках, однак, грип може привести до дуже серйозних наслідків, у тому числі, до смерті. Тому ігнорувати його профілактику не можна.

Щеплення

Експерти кажуть, що найкращий спосіб уникнути грипу — це зробити щеплення, як тільки вона стане доступна у вашому регіоні. Ідеальний час для вакцини від грипу — початок осені. Однак, якщо ви не встигли, краще зробити щеплення в будь-який час зими, ніж не робити її взагалі.

Вакцина розроблена для захисту від штамів грипу, які, на думку експертів в області охорони здоров’я, будуть найбільш поширені в конкретному сезоні.

Існує два типи протигрипозних вакцин: ін’єкція, яка містить мертвий вірус, підходить для кожної людини старше 6 місяців; назальний спрей, що містить живий, але ослаблений вірус. Він підходить пацієнтам віком від 2 до 49 років, здорових і не вагітних.

На наступний день вакцинації пацієнт може скаржитися на слабкий біль у руках, а також, у деяких випадках, не легке нездужання. Це поширена реакція на вакцину; ці симптоми дуже скоро пройдуть.

Бар’єр для грипу

Вірус грипу легко передається від однієї людини до іншої. Ви можете заразитися, наприклад, коли хворий чхає або кашляє у вашому напрямку. Крім того, можна заразитися в результаті дотику до різних поверхонь — наприклад, до столика в ресторані, за яким недавно їв хворий на грип. Вірус грипу може залишатися живим на таких поверхнях до восьми годин.

Якщо ви торкаєтеся до зараженої поверхні, і потім торкаєтеся до очей, носа або рота, бактерії через пальці потрапляють прямо у ваш організм.

Ви можете намагатися уникати хворих людей, але це не завжди здійсненно, особливо, особливо якщо ви перебуваєте в безпосередній близькості від них, наприклад, в кінотеатрі і торговому центрі. Якщо уникнути вірусу неможливо, принаймні, можна використовувати правила гігієни, щоб створити бар’єр, який зможе захистити вас від грипу.

 • Мийте руки теплою водою з милом кожного разу після рукостискань або дотику до поверхні, яка може бути заражена вірусом.
 • Носіть з собою вологі серветки і користуйтеся ними, коли не можна помити руки водою і милом.
 • Носіть з собою дезинфікуючі серветки, що при необхідності чистити деякі поверхні, наприклад, стіл, за яким ви будете їсти.
 • Не торкайтеся до рота, очей чи носа, не вимивши попередньо руки.
 • У сезон грипу по можливості користуйтеся індивідуальними столовими приладами і посудом.
 • Піклуйтеся про своє здоров’я

  Перераховані вище заходи будуть ефективні тільки при сильною імунною системою. Тому слід звернути підвищену увагу на:

 • Збалансоване харчування;
 • Регулярні заняття спортом — не рідше, ніж чотири рази на тиждень;
 • Нормальний сон — 7-9 годин на добу.
 • Киньте палити. Куріння не тільки підвищує ризик розвитку раку і сприяє появі передчасних ознак старіння, але і робить людину більш уразливою перед грипом. Є свідчення того, що у курців грип протікає важче, більше того, ризик смерті від грипу у них істотно вище, ніж у некурящих.

  Ліки

  Якщо ви все ж захворієте, попросіть лікаря порекомендувати вам противірусні препарати, наприклад, Озелтамивир (Таміфлю) і занамівір (Реленца). Завдяки їм одужання буде йти швидше. Рекомендується почати приймання в перші два дні після появи ознак грипу.

  Дотримуйтесь цих порад, щоб не заразити грипом інших людей:

 • Залишайтесь вдома до тих пір, поки лікар не скаже вам, що ви одужали.
 • Прикривайте рот долонею кожен раз, коли ви чхаєте або кашляєте.
 • Якщо ви виходите на вулицю, хоча ще не одужали (незважаючи на те, що бажати це не рекомендується), надягайте спеціальну маску — вона запобіжить зараження інших людей, а також захистить вас від інфекцій, які легко можуть проникнути в ослаблений грипом організм .

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.