Грип — очікуємо, але завжди несподіваний

Грип — це дуже заразне вірусне захворювання, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом. Їм можна заразитися круглий рік, але грип особливо поширений в зимовий період, тому він також відомий як «сезонний грип». Грип викликає раптове підвищення температури, головний біль, м’язові болі, загальне нездужання, і біль у горлі

Що робити при перших ознаках

Людям, які в цілому здорові, при симптомах грипу не обов’язково звертатися до лікаря (якщо не потрібна довідка про хворобу для роботодавця). У такому випадку кращим засобом від грипу є постільний режим і рясне пиття.

Щоб полегшити симптоми, можна приймати парацетамол, ібупрофен, або аспірин.

При появі симптомів грипу необхідно звертатися до лікаря людям старше 65 років, вагітним жінкам, а також тим, у кого є хронічні захворювання, наприклад, діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби легенів, нирок або неврологічні хвороби.

Допомога лікаря при грипі необхідна і людям з ослабленою імунною системою.

У таких пацієнтів грип може протікати особливо важко, і може знадобитися прийом противірусних ліків.

Противірусні препарати послаблюють симптоми грипу і прискорюють одужання, але щоб лікування було ефективним, їх потрібно почати приймати якомога швидше після появи симптомів грипу.

Антибіотики при лікуванні грипу марні, так як грип викликаний вірусом, а не бактеріями.

Як правило, людина починає відчувати нездужання протягом декількох днів після зараження грипом.

Симптоми стають особливо сильними ще два-три дні потому, а вже через тиждень настає значне поліпшення, хоча загальна слабкість може зберігатися ще протягом декількох тижнів.

Людина може заражати грипом інших вже за день до появи симптомів, і протягом наступних п’яти або шести днів. Дітей та люди з ослабленою імунною системою, наприклад, хворі на рак, можуть залишатися заразними протягом більш тривалого часу.

Щеплення від грипу

Щепитися від грипу рекомендується практично всім, але це особливо важливо для вагітних жінок, людей у віці 65 років або старше, пацієнтом із серйозними захворюваннями, медичних працівників, а також всіх, хто в силу своєї професійної діяльності повинен кожен день спілкуватися з безліччю людей.

Нові вакцини від грипу зазвичай з’являються в жовтні. Для вакцинації слід звернутися до свого лікаря.

Симптоми

Найбільш поширені симптоми грипу:

 • Швидке підвищення температури тіла;
 • Сильний кашель;
 • Головний біль;
 • Слабкість, нездужання;
 • Озноб;
 • М’язові болі;
 • Розлад шлунка.
 • Лікування грипу

  При грипі необхідний постільний режим, збалансоване харчування і рясне пиття. Якщо людина в цілому здоровий, через деякий час грип пройде. За необхідності можна приймати безрецептурні знеболювальні препарати.

  Однак у деяких випадках потрібно прийом спеціальних противірусних препаратів.

 • Таміфлю (озелтамівір)
 • Таміфлю приймають перорально в капсулах або у вигляді сиропу. Цей препарат ефективний, якщо почати приймати його протягом 48 годин після появи перших симптомів грипу.

  Зазвичай рекомендується приймати одну таблетку двічі на день протягом п’яти днів. Пацієнтам із захворюваннями нирок можуть підійти більш низькі дози.

  Таміфлю може викликати нудоту, блювоту, біль у шлунку і діарею. Зазвичай ці побічні ефекти проявляються слабо, але якщо вони викликають у вас занепокоєння, зверніться до лікаря.

 • Реленца (Занамівір)
 • Як і Таміфлю, цей препарат потрібно почати приймати через 48 годин після появи симптомів грипу.

  Він безпечний і дуже рідко дає небудь побічні ефекти.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.