Грибкові захворювання шкіри — небезпека всюди

Грибкові захворювання шкіри, як випливає з назви , викликані грибковими організмами. Їх симптоми, методи та ефективність лікування дуже різноманітні, тому що існує безліч різних грибкових захворювань шкіри.

Дерматомікоз стоп, або стопа атлета

Це захворювання лущенням, почервонінням, сверблячкою, печіння, а іноді і утворенням пухирів на ступнях.

Це дуже поширене грибкове захворювання. Грибок прекрасно росте в теплому, вологому середовищі — наприклад, у взутті, шкарпетках, басейнах, роздягальнях і душових спортклубів. Найбільш часто люди захворюють дерматомікозом ніг влітку, а також під час перебування у вологому, теплому кліматі. Це захворювання також поширене серед людей, які носять тісний взуття і регулярно відвідують басейни і / або спортзали.

Причини

Дерматомікоз стоп розвивається через мікроскопічних грибків, які живуть в омертвілих тканинах, волоссі, нігтях ніг, і у верхніх шарах шкіри. Існує, щонайменше, чотири види грибків, які можуть викликати дерматомікоз стоп. Найбільш поширеним збудником є грибок trichophyton rubrum.

Симптоми

Найбільш поширеними симптомами дерматомікози стоп є:

 • Лущення і утворення тріщин на шкірі ступень
 • Почервоніння і утворення пухирів
 • Шкіряний свербіж та / або печіння.
 • Види дерматомікози ніг

  міжпальцевих грибок — найбільш поширений вид цього грибкового захворювання. Видимі симптоми — наприклад, лущення і пухирі, зазвичай з’являються між двома самими маленькими пальцями ніг. Присутні свербіж і печіння; інфекція може поширитися на всю підошву стопи.

  Дерматомікоз мокасинових типу на ранніх стадіях проявляється незначним роздратуванням, сухістю, свербінням і лущенням. Як вона розвивається; через деякий час на шкірі з’являються тріщини; іноді інфекція переходить з підошви на верхню частину стопи.

  Дерматомікоз стоп везикулярного типу — найменш поширений тип цього порушення. Його першою ознакою зазвичай стає раптова поява на підошві стопи пухирів, наповнених рідиною. Іноді вони з’являються між пальцями, на п’ятах, і / або на верхній частині стопи.

  Лікування

  У більшості випадків для лікування стопи атлета використовуються точкові протигрибкові засоби. У важких випадках може знадобитися прийом оральних препаратів. Крім того, щоб обмежити розмноження грибка, важливо стежити за тим, щоб ноги залишалися сухими та чистими.

  Профілактика

  Для запобігання дерматомікози ступень потрібно носити взуття, яка дозволяє ногам дихати, щодня мити ноги водою і милом, в загальних роздягальнях і душових обов’язково носити шльопанці.

  Стригучий лишай

  Стригучий лишай — ще одна поширена грибкове захворювання шкіри.

  Він може передаватися при прямому фізичному контакті з інфікованими людьми або тваринами. Іноді він передається через одяг і меблі. Спека і вологість сприяють поширенню інфекції.

  Симптоми

  Основною ознакою стригучого лишаю є велика червонувате і круглу пляму на шкірі; іноді при цьому захворюванні шкіра починає лущитися. У деяких людей на шкірі з’являється більше одного плями, а іноді стригучий лишай протікає без помітних симптомів.

  Лікування

  Для лікування зазвичай використовуються протигрибкові препарати для зовнішнього застосування. У багатьох випадках інфекція добре відповідає на лікування безрецептурними засобами, такими як Ламізил, Мікатін і Лотрмін.

  Дріжджові інфекції

  Дріжджові інфекції — це велика група грибкових захворювань. Вони можуть вражати практично будь-які ділянки шкіри, але найбільш часто розвиваються в теплих вологих місцях — наприклад, в пахвових западинах і в паховій області. Захворювання цієї групи найбільш часто зустрічаються в хворих діабетом, ожирінням, а також у тих, хто приймає антибіотики. Дріжджові інфекції не є заразними.

  Основні симптоми дріжджовий інфекції: шкірний висип, пухирі, містять рідину (найбільш часто утворюються в складках шкіри), свербіж і печіння.

  Лікування

  Як правило, для лікування дріжджових інфекцій використовуються точкові мазі. Пацієнтам з ослабленою імунною системою може зажадати прийом оральних протигрибкових ліків.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.