Грандаксина — знімає тривожність

загрузка...

Неврози — одне з найпоширеніших захворювань нашого часу. Для їх лікування придумано багато лікарських препаратів. Одними з найбільш ефективних ліків для лікування неврозів є анксиолитики або транквілізатори, які діляться на нічні (вони сприяють засипанню) і денні (що володіють легким активізує дію).

Як діє грандаксин

грандаксина (міжнародна непатентована назва — тофізопам) відноситься до денних транквілізаторів групи бензодіазепіну. Він, знімає тривогу, необгрунтовані страхи, дратівливу слабкість, різні порушення з боку внутрішніх органів і систем, які виникли через порушення функції вегетативної нервової системи: помірно підвищений артеріальний тиск, серцебиття, болі в серці невротичного характеру.

Але при цьому не робить вираженого седативного (заспокійливого) дії, не розслаблює скелетні м’язи, тому може призначатися пацієнтам з захворюваннями, що супроводжуються м’язовою слабкістю. Не володіє він і протисудомну дію, навпаки, під його впливом судоми можуть посилитися.

У рекомендованих для прийому дозах грандаксин не посилює дію алкоголю і практично не викликає розвиток фізичної, психічної залежності і синдрому відміни. Тим не менш, загроза залежності все ж існує, якщо приймати грандаксин довго і у великих дозах. Грандаксін також не накопичується (не кумулюється) в організмі.

Дія грандаксина триває близько восьми годин, після чого він розкладається в печінці на метаболіти (продукти обміну) і виводиться з сечею (основна частина) і частково — з калом.

Кому показаний прийом грандактіна

грандаксина прекрасно знімає емоційну напругу, тому в першу чергу він показаний при неврозах і неврозоподібних станах (такі стани можуть виникати на тлі будь-яких органічних, з порушенням структури головного мозку, захворювань). Йде тривога, різні переживання втрачають свою актуальність. Прекрасно знімаються будь-які прояви вегетативних розладів. На зміну апатії приходить активність. Особливо показаний грандаксин при клімаксі, передменструальному синдромі та болях в серці невротичного характеру.

Приймають грандаксин і при неважких депресіях, але якщо він не зменшує її прояви, то лікар має призначити більш ефективне комбіноване лікування.

Добре підійде грандаксин пацієнтам, які пережили важкий стрес і насилу пристосовується до звичайних життєвих ситуацій.

У хворих, які страждають на хронічний алкоголізм, після тривалого запою настає похмілля, яке може протікати дуже важко, супроводжуючись тривогою, почуттям провини і різними порушеннями з боку внутрішніх органів і кровоносних судин (вегетативними порушеннями). Грандаксін цілком може впоратися з не дуже важкою абстиненцією.

Протипоказання до призначення грандаксина

грандаксина протипоказаний:

 • при підвищеному збудженні, агресивності;
 • при важких депресіях;
 • при порушеннях функції дихання, в тому числі при апное (зупинки дихання уві сні);
 • в перші 12 тижнів вагітності; протягом решти періоду вагітності він може призначатися тільки лікарем при наявності чітких показань;
 • під час годування дитини грудьми (виділяється з грудним молоком);
 • при індивідуальній непереносимості препарату.
 • З обережністю грандаксин призначають при епілепсії (напади судом можуть почастішати), літнім пацієнтам при органічних ураженнях головного мозку та будь-яких проявах дихальної недостатності, навіть якщо вони були у пацієнта в минулому. При порушенні функції печінки і нирок грандаксин призначається в меншому дозуванні.

  грандаксина не робить вираженого впливу на концентрацію уваги, тим не менш, у деяких пацієнтів така реакція може виникати, тому автотранспортом у період прийому грандаксина краще не керувати.

  Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі грандаксина

  грандаксина може проявляти наступне побічна дія:

 • з боку центральної нервової системи — головний біль (дуже часто), порушення сну, підвищена дратівливість і агресивність, збудження, сплутаність свідомості, почастішання судомних нападів у хворих на епілепсію;
 • з боку шлунково-кишкового тракту — порушення апетиту, запори, здуття живота, нудота, сухість у роті;
 • з боку печінки (рідко) — жовтяниця за рахунок застою жовчі в жовчовивідних шляхах;
 • алергічні реакції — різні види шкірного висипу, що супроводжується свербінням.
 • з боку опорно-рухового апарату — напруга і біль у м’язах.
 • грандаксина вважається легким денним засобом, що знімає підвищену емоційність і тривогу. Але приймають його за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.