Готуємося до вагітності — менше стресів, більше активності

На жаль, багато жінок виявляють вагітність на третьою або четвертою тижня, коли відбувається затримка менструації. А між тим завчасна підготовка до вагітності суттєво підвищує впевненість в успішному перебігу вагітності та народження здорової дитини.

Готуємося до вагітності

Перш ніж відправлятися в це дев’ятимісячне подорож, подумайте про те, чи немає у вашій сім’ї серйозних спадкових захворювань, які слід взяти до уваги.

Контрацепція

Якщо ви користувалися засобами контрацепції, припиніть це якомога швидше!

Імовірність зачаття підвищується за п’ять днів до овуляції — це час найбільш підходить для занять сексом. Багато лікарів також радять парам, які намагаються завагітніти, займатися сексом 2-3 рази на тиждень протягом менструального циклу, щоб максимально збільшити вірогідність зачаття.

Зміна способу життя

Змінити спосіб життя доведеться як потенційним матусям, так і татусям — перейти на здорове харчування і частіше займатися спортом. Курцям доведеться або зовсім кинути палити, або різко зменшити кількість викурених за день сигарет.

Зміна раціону харчування

Постарайтеся поліпшити раціон харчування. Дуже важливо забезпечити організм вітамінами і мінералами, необхідними для здорового розвитку плоду, ще до зачаття.

Вага тіла

Навіть якщо ви ще не вагітні, все одно зайву вагу пов’язаний з підвищеною вірогідністю розвитку гіпертонії і діабету. Продумане і поступове схуднення (дотримання правильно підібраною дієти і регулярні заняття спортом, а не прийом препаратів, що пригнічують апетит) збільшить шанси на успішну вагітність.

Стрес

Стрес може негативно позначитися як на здоров’ї матері, так і на здоров’я дитини, оскільки в деяких випадках може викликати як підвищений тиск, так і передчасні пологи.

Кофеїн

Хоча лікарі не можуть прийти до спільної думки в тому, скільки кофеїну можна вживати майбутній мамі, прийнято вважати, що в помірній кількості кофеїн нешкідливий. Кофеманки доведеться скоротити споживання кави та інших напоїв, що містять кофеїн, особливо на ранньому терміні вагітності.

Фолієва кислота / сіль фолієвої кислоти

Вагітним жінкам часто рекомендують приймати 400 мікрограмів фолієвої кислоти, починаючи з 12 тижня до зачаття і до 12 тижня вагітності. Джерело фолієвої кислоти — темно-зелені овочі, наприклад, шпинат і брокколі, а також апельсини, вітамінізовані каші та хліб з непросіяного борошна.

Шкідливі умови роботи

На жаль, деякі умови роботи можуть призвести до безпліддя або ж поставити під загрозу здоров’я майбутньої дитини. До таких шкідливих умов праці відноситься робота з хімікатами, рентгенівським обладнанням, випарами свинцю і наркозними газами.

Нарешті, добре подумайте про нове життя, якої допоможете з’явитися на світ, і внесіть необхідні зміни в свій спосіб життя і раціон харчування, щоб довгоочікуваний малюк народився здоровим. Крім того, впевненість в тому, що ви даєте дитині все найкраще, допоможе краще перенести вагітність.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.