Гормонозамісна терапія — допомога у важку хвилину

загрузка...

Гормонозамісна терапія, або ГЗТ, — це заміщення в організмі відсутніх жіночих гормонів, особливо естрогену, в постклімактеричний період. У міру відновлення рівня гормонів, симптоми клімаксу швидко слабшають. Крім того, ГЗТ запобігає розвитку віддалених наслідків клімаксу, таких, як остеопороз і серцево-судинні захворювання.

Естроген можна приймати як щодня, так і через певні циклічні проміжки часу (кожен місяць прийом гормонів припиняється на кілька днів). Прогестерон в комбінації з естрогеном рекомендують приймати жінкам, яким не робили операцію з видалення матки (гістеректомію). Гормонозамісну терапія запобігає зміна структури і функцій внутрішньої вистилки матки. Курс прогестерону зазвичай приймають протягом 10-14 днів, в залежності від типу гормону. Після завершення курсу прийому прогестерону спостерігається кровотеча, схоже на звичайну менструацію.

Існує три способи прийому естрогену

 • Оральний (таблетки);
 • Підшкірний (імплантанти)
 • Зовнішній (у формі гелю або гормонального пластиру).
 • Всі ці способи поповнення дефіциту естрогену в організмі допомагають ефективно зменшити неприємні прояви клімаксу і запобігти розвитку остеопорозу і серцево-судинних захворювань.

  У разі появи симптомів захворювань сечостатевої системи або зовнішніх статевих органів (наприклад, свербіння і печіння) лікар може порекомендувати більш легкий тип естрогену, який можна приймати постійно і безперервно. Гормонозамісну терапію можна приймати як у формі таблеток, так у формі вагінального крему.

  Рішення про прийом ГЗТ і її тривалості залежать в основному від тяжкості проявів клімаксу і співвідношення достоїнств і недоліків терапії. Користь гормонозамісну терапії помітна вже через кілька тижнів після початку прийому гормонів і зберігається до тих пір, поки ви продовжуєте приймати гормони. Після припинення ГКЗ симптоми можуть з’явитися знову, тому більшість лікарів рекомендують тривалу гормонозамісну терапію.

  Переваги гормонозамісну терапії

  ГКЗ майже завжди допомагає контролювати частоту і тяжкість нічних «припливів». Крім того, ГКЗ звертає зміни структури внутрішньої вистилки піхви і сечівника, сприяє потовщення їх стінок, а також стимулює вироблення піхвовими залозами рідини, яка служить мастилом під час статевого акту. Тому ГЗТ також покращує інтимне життя і підсилює сексуальне бажання.

  Гормонозамісна терапія також ефективно знижує вірогідність серцевого нападу, інфаркту та остеопорозу.

  За словами деяких жінки, що приймали ГЗТ, терапія допомогла їм контролювати дратівливість, спалахи гніву і раптові зміни настрою. Деякі дослідження показали, що естроген підсилює дію антидепресантів.

  З віком у нашому організмі зменшується вироблення шкірного сала сальними залозами, в результаті чого шкіра стає сухою і зморщеною. Існує думка, прийом естрогену допомагає нормалізувати активність сальних залоз, що сприяє збереженню молодості шкіри. Важливо пам’ятати, що хоча ГЗТ і покращує стан шкіри і волосся, її не можна приймати тільки з цією метою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.