Гормональна терапія — чи можна обдурити природу?

загрузка...

Гормональна терапія — дуже широке поняття, в яке входять види терапії, використовувані в лікуванні деяких видів раку і захворювань щитовидної залози. Гормональну терапію також використовують люди, що планують операцію по зміні статі і ті, кому таку операцію вже зробили. Хімічна кастрація, яка є видом покарання людей, які вчинили злочини на сексуальному грунті, теж є видом гормональної терапії. Гормональна терапія з використанням жіночих статевих гормонів призначається після настання менопаузи.

Переваги гормональної терапії

Гормональна терапія дозволяє полегшити багато симптоми менопаузи, наприклад, різкі коливання настрою, сухість піхви, припливи жару, і так далі. Сьогодні для профілактики і полегшення таких симптомів рідко призначається тривала гормональна терапія, але навіть короткочасний прийом естрогену може певною мірою захистити від таких захворювань:

 • Остеопороз. Дослідження показали, що гормональна терапія може запобігти зменшення кісткової маси, яке часто спостерігається після настання менопаузи. Тим самим знижує ризик розвитку остеопорозу і пов’язаних з ним переломів.
 • Колоректальний рак. Гормональна терапія суттєво зменшує ймовірність розвитку колоректального раку.
 • Хвороби серця. Згідно з результатами деяких досліджень, прийом гормональних препаратів на початку менопаузи знижує ризик розвитку хвороб серця.
 • Ризики

  Гормональну терапію пов’язують з підвищеним ризиком розвитку раку грудей, інсульту і серцево-судинних захворювань. У ході терапії, а також протягом деякого часу після її закінчення, пацієнтці необхідно регулярно проходити медичне обстеження, щоб лікарі могли вчасно вивіть потенційні ускладнення.

  Кому потрібна гормональна терапія

  Гормональна терапія може бути корисна жінкам, у яких з’являються симптоми менопаузи, так чи інакше заважають повсякденному житті. Крім того, її призначають при настанні передчасної менопаузи (у віці до сорока років) і при порушенні роботи яєчників до сорока років. Причиною цього є те, що передчасна менопауза і порушення роботи яєчників пов’язані з підвищеним ризиком розвитку остеопорозу, раку грудей і ішемічної хвороби серця.

  Кому не рекомендується гормональна терапія

  Гормональна терапія протипоказана жінкам з раком грудей, хворобами серця і тромбозом в анамнезі. Її також не призначають тим, у кого симптоми менопаузи не викликають серйозного дискомфорту.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.