Гонорея — уникайте випадкових зв’язків

Гонорея — це заразне захворювання, яке передається переважно статевим шляхом. Їй також можна заразитися при контакті з виділюваними організмом рідинами — таким чином, вона може передатися дитині від матері під час пологів. Гонорея найбільш поширена серед людей, що мають багато статевих партнерів.

Причини

Збудником гонореї є грамнегативний диплококк Neisseria gonorrhoeae, бактерія, яка живе і розмножується в слизових оболонках організму. Вони можуть жити на шийці матки, а також в матці і маткових трубах у жінок і в уретрі як у жінок, так і у чоловіків. Ці бактерії також можуть жити в порожнині рота, в горлі і анусі.

Щороку в світі реєструється кілька сотень тисяч випадків захворювання гонореєю. Зараз їй всю частіше хворіють молоді дівчата віком до 20 років.

Симптоми

У деяких інфікованих гонорея протікає безсимптомно, так що розпізнати хворобу може бути непросто. Якщо ж симптоми з’являються, то це відбувається через 10-30 днів після зараження.

Симптоми гонореї у жінок:

 • Зеленувато-жовті або білі вагінальні виділення
 • Біль у нижній частині живота
 • Печіння при сечовипусканні
 • Кон’юнктивіт (почервоніння та свербіж очей)
 • Кровотеча не під час менструації
 • мажучікровотечі після статевого акту
 • Запалення вульви (вульвіт)
 • Печіння в горлі і запалення лімфатичних вузлів у горлі (якщо зараження відбулося при оральному сексі)
 • Симптоми можуть бути такими незначними, що жінки їх не помічають. Іноді симптоми гонореї приймають за ознаки молочниці і приймають безрецептурні препарати. Оскільки вагінальні виділення можуть бути симптомом самим різних порушень, при їх появі потрібно завжди консультуватися з лікарем.

  Симптоми гонореї у чоловіків:

 • Зеленувато-жовті або білі виділення з пеніса
 • Печіння при сечовипусканні
 • Біль і запалення яєчок
 • Печіння в горлі і запалення лімфатичних вузлів у горлі (якщо зараження відбулося при оральному сексі)
 • Симптоми гонореї у чоловіків зазвичай проявляються через 14 днів після зараження.

  Діагностика

  Для діагностики гонореї у жінок зазвичай роблять аналіз мазка, а у чоловіків — аналіз сечі. Якщо передбачається, що зараження відбулося при оральному або анальному сексі, робляться відповідні аналізи. Результати аналізів пацієнтам повідомляють протягом декількох днів.

  Лікування

  Гонорею лікують за допомогою оральних або ін’єкційних антибіотиків. Партнеру інфікованої людини також пропонується пройти лікування, навіть якщо у нього ще немає симптомів гонореї.

  Найчастіше для лікування гонореї використовують такі антибіотики, як цефіксим і цефтріаксон. Деякі штами гонореї стали резистентними до певних антибіотиків — до частиною, поки вони зустрічаються відносно рідко.

  Важливо пройти весь курс лікування антибіотиками до кінця, навіть якщо симптоми гонореї зникнуть через кілька днів. У зворотному випадку не виключається можливість рецидиву інфекції і розвитку резистентності до антибіотиків у бактерій-збудників.

  У деяких пацієнтів використовувані для лікування гонореї антибіотики викликають такі побічні ефекти, як нудота і блювання. Зазвичай вони проходять швидко, однак якщо вони зберігаються протягом тривалого часу, а також, якщо з’являються більш серйозні побічні ефекти, слід зв’язатися зі своїм лікарем.

  Протягом усього курсу лікування гонореї слід утримуватися від сексуальних контактів.

  При відсутності адекватного лікування гонорея може викликати серйозні ускладнення як у чоловіків, так і у жінок. Зокрема, у жінок задавнена інфекція може стати причиною запалення тазових органів, яке, в свою чергу, може привести до пошкодження маткових труб і безпліддя. Крім того, у жінок, хворих на гонорею, підвищується ризик розвитку позаматкової вагітності.

  У чоловіків гонорея може викликати епідидиміт, утворення рубців в уретрі, наслідком якого стає утруднене сечовипускання і, при тривалій відсутності лікування, безпліддя.

  У деяких випадках гонорея потрапляє в кров і уражається суглоби, викликаючи загрозливе життя стан.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.