Гонорея — самолікування виключено

Гонорея — це венерична хвороба, або захворювання, що передається статевим шляхом (ЗПСШ). Збудником гонореї є Neisseria gonorrhoeae, бактерії, які швидко розмножуються в теплій, вологому середовищі репродуктивного тракту, на шийці матки, в матці та фаллопієвих (маткових) трубах, а також в уретрі у жінок і чоловіків. Крім того, ці бактерії можуть розмножуватися в порожнині рота, в горлі, очах і анусі.

Гонорея є дуже поширеною ЗПСШ. За оцінками експертів, тільки в США щорічно 700 000 чоловік заражається гонореєю.

Як відбувається зараження

Гонорея поширюється через контакт з статевим членом, піхвою, ротом або анусом інфікованої людини. Еякуляція не є необхідною для зараження гонореєю. Гонорея також може передаватися від матері до дитини під час пологів.

Організм не виробляє імунітет проти гонореї, і людина може заразитися знову навіть після успішного лікування.

Ризик зараження гонореєю існує у будь-якого сексуально активної людини. Зараз захворювання стає все більш поширеним серед сексуально активних підлітків.

Ознаки та симптоми гонореї

У деяких заражених не з’являється ніяких симптомів. У інших симптоми з’являються через 1-14 днів після інфікування. Серед найбільш поширених симптомів і ознак: відчуття печіння при сечовипусканні і / або білі, жовтуваті або зеленуваті виділення з пеніса. Іноді у чоловіків з гонореєю з’являється і такий симптом, як хворобливі або опухлі яєчка.

У жінок симптоми гонореї часто відсутні, а якщо вони і є, то настільки неспецифічні, що їх легко можна прийняти за ознаки інфекції сечового міхура або вагінальної інфекції. Тим не менш, на гонорею можуть вказувати: печіння або біль під час сечовипускання, рясні вагінальні виділення і вагінальні кровотечі між місячними. У жінок з гонореєю існує значний ризик розвитку серйозних ускладнень через інфекцію, незалежно від наявності симптомів і ступеня їх інтенсивності.

Якщо зараження гонореєю сталося під час анального сексу, то, як у чоловіків, так і у жінок можуть з’явитися такі симптоми, як виділення з ануса, свербіння в області ануса, хворобливість, кровотечі під час дефекації. Така гонорея також може не викликати жодних симптомів. Якщо зараження відбулося через порожнину рота чи горло, може з’явитися слабка або помірна біль у горлі, але зазвичай при цьому немає ніяких симптомів.

Що робити

Гонорея (трипер), як і хламідії, досить легко лікується. Так що якщо ви примудрилися заразитися гонореєю, не переживайте. Це одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом, і воно успішно піддається лікуванню. Воно може бути вилікувано за допомогою антибіотиків і невеликим стриманістю.

Вказівки:

 • Ознайомтеся з симптомами гонореї. Хоча покладатися тільки на симптоми не слід — люди роками хворіють, не маючи ніяких симптомів — так що знання про хворобу все, допоможе вам вчасно її виявити і не дати розвиватися далі ускладнень.
 • Будьте на чеку, якщо з’являться гноеподобние виділення з пеніса або надмірні виділення з піхви у жінок. Виділення частіше бувають вранці. Жовті плями на нижній білизні і будуть сигналом таких виділень. В основному ви помітите жовті, молочного кольору виділення, але іноді може бути присутнім і кров.
 • Слід очікувати хворобливого свербіння в області геніталій. Це найпоширеніший симптом, який доставляє крайнє незручність.
 • Якщо ви жінка, то у вас можуть бути вагінальні кровотечі під час або після сексу. Біль внизу живота також може бути ознакою гонореї.
 • Зверніться до лікаря або безкоштовну клініку, щоб зробити аналізи. Стандартний аналіз на гонорею включає — це всього лише аналіз сечі, він безболісний. Гонорея і хламідії діагностуються за допомогою комбінованого аналізу. Для лікування гонореї вам призначать антибіотики. Переконайтеся, що ви приймаєте їх згідно інструкції. Уникайте будь-яких сексуальних контактів до тих пір, поки повністю не закінчите лікування.
 • Ускладнення гонореї

  Гонорея у жінок часто стає причиною запальних захворювань тазових органів. Симптоми цього порушення можуть бути від м’яких до серйозних, таких як сильні болі в животі і лихоманка. Захворювання тазових органів можуть призвести до утворення внутрішніх абсцесів і хронічних болів в області тазу. Іноді ці захворювання можуть настільки пошкодити маткові труби, що це призведе до безпліддя або підвищення ризику позаматкової вагітності.

  У чоловіків ускладненнями гонореї можуть стати епідидиміт, хворобливість в області геніталій, і, за відсутності лікування, безпліддя.

  Гонорея може проникати в кров або суглоби — це стан є загрозливим життя. Крім того, люди з гонореєю значно більше схильні до зараження ВІЛ, а ВІЛ-інфіковані, заражені гонореєю, з більшою ймовірністю передадуть ВІЛ іншій людині, ніж інфіковані, не заражені гонореєю.

  Гонорея та вагітність

  Вагітна жінка може заразити дитину гонореєю під час пологів. Це може призвести до сліпоти, зараженню суглобів або крові, що є небезпечним для життя дитини. Діагностика та лікування гонореї на ранніх термінах вагітності зменшить ризик розвитку цих ускладнень.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.