Гомеопатія й антигістамінні препарати: сила поколінь

Алергія — це підвищена чутливість організму до якого-небудь чужорідного речовини. Речовини, які викликають алергію, називають алергенами. Алергенами (або антигенами) є в основному чужорідні білки, але зустрічаються алергени і інший, небілкової природи.

Лікування алергії антигістамінними препаратами

Антигістамінні засоби називають ще блокаторами Н1-гістамінових рецепторів. Гістамін — це біологічно активна речовина, що викликає алергічні реакції, а Н1-рецептори — це нервові закінчення, які мають спорідненість з гістаміном і передають викликані ним нервові імпульси. Блокування Н1-гістамінових рецепторів розташованих у внутрішніх органах, призводить до зниження чутливості тканин до гістаміну і зменшенню прояву таких алергічних реакцій, як закладеність носа, чхання, свербіж, нежить, різке зниження артеріального тиску, спазми гладкої мускулатури (головним чином, бронхів, але також кишечника і сечоводів), набряки.

Антигістамінні препарати використовують не тільки для лікування алергій, але і для усунення небажаних гістамінових ефектів при обширних травмах шкіри і м’яких тканин, опіках, обмороженнях, перед проведенням хірургічних операцій і так далі.

На сьогоднішній день існує три покоління антигістамінних препаратів. До першого покоління препаратів цієї групи відносяться димедрол, дипразин, піпольфен, супрастин, тавегіл, діазолін. Всі ці препарати крім антигістамінного дії мають ще й значним побічною дією у вигляді вираженої сонливості. Крім того, вони діють швидко і більше підходять для швидко розвиваються алергічних реакцій, тривале використання знижує їх ефективність через звикання.

До антигістамінним засобам другого покоління відносяться кларитин, зіртек, фенистил і деякі інші. Дія їх триває вже близько доби і вони в набагато меншій мірі викликають сонливість. При швидких алергічних реакціях вони не ефективні, оскільки терапевтичний ефект розвивається тільки через два-чотири години після прийому.

Антигістамінні препарати третього покоління — це телфаст, фексадін, еріус, ксізал та інші. Ці препарати позбавлені недоліків препаратів першого і другого покоління. Дія їх розвивається вже через годину, максимальна концентрація в крові досягається через три-сім годин, а тривалість дії дорівнює не менше 24 годин. І все ж, якщо приймати ці препарати довгостроково (не менше місяця), то до них розвивається звикання.

Побічним дією всіх поколінь антигістамінних препаратів, але різного ступеня вираженості є сонливість, порушення уваги, координації рухів і працездатності. Можуть виникати також порушення зору, сухість у роті, серцебиття, порушення дихання, запаморочення, судоми, порушення апетиту і деякі інші ефекти.

Лікування алергії гомеопатичними засобами

Гомеопатичні препарати вважаються допоміжними засобами при лікуванні алергії. При призначенні таких засобів алергікам варто враховувати ту обставину, що майже всі вони мають рослинне або тваринне походження, тобто володіють підвищеною алергенність.

До гомеопатичним засобам для лікування алергій відносяться препарати, що випускаються в таблетках (люффель, Рінітал, інфлюцід, Цинабсин та інші), краплях (швеф-Хель, аллергопент-ЕДАС, ренітол-ЕДАС, карсат-ЕДАС і так далі), в вигляді мазей і кремів (Ірікар), нозальних спреїв (люффель).

Гомеопатія — це лікування подібного подібним, тобто в лікарських препаратах містяться речовини, здатні у великих дозах викликати захворювання, які вони лікують. Тому при прийомі гомеопатичних засобів спочатку може наступити загострення захворювання — це вважається позитивною реакцією.

Гомеопатичні засоби звичайно мають більш вузький спектр дії, ніж антигістамінні препарати. Так, люффель випускається в таблетках і у вигляді назального спрею, призначений він для лікування алергійного нежитю і кон’юнктивіту. При алергічних насморках і кон’юнктивітах, викликаних пилком рослин (полінозах) цей препарат в таблетках слід починати застосовувати за місяць до появи пилку, а під час появи пилку крім таблеток використовувати також назальний спрей.

Знімає запалення і свербіж Ірікар — він випускається у вигляді мазі і крему для зовнішнього застосування і призначається при алергічних шкірних реакціях, у тому числі при алергіях на укуси комах.

Існує багато гомеопатичних препаратів. Головними їх перевагами є відсутність побічних ефектів і протипоказань для прийому. Але краще всього допоможуть індивідуально підібрані лікарем-гомеопатом засоби, приготовані в гомеопатичній аптеці.

Приймати при алергії антигістамінні препарати або гомеопатичні засоби повинен вирішувати лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.