Головний біль при вагітності: тривожний симптом

Головний біль при вагітності буває достатньо часто, як в першій її половині, так і в другій. Стикаючись з цим неприємним явищем, жінка часто втрачається, так як всім відомо, що ліки під час вагітності краще не приймати. Так що ж робити, якщо голова болить дуже сильно?

Чому у вагітних жінок можуть з’явитися головні болі

Гормональна перебудова робить вагітну жінку дуже ранимою і схильною до впливу різних зовнішніх і внутрішніх факторів. Особливо часто такі зміни починаються при порушеннях з боку центральної нервової системи (ЦНС). Від стану ЦНС залежить секреція гормонів, робота кровоносної системи і внутрішніх органів, нарешті, спазм і розслаблення м’язів.

Головний біль під час вагітності найчастіше носить судинний або м’язовий характер.

Судинні головні болі під час вагітності

Найчастіше головний біль у вагітних жінок залежить від спазму або, навпаки, різкого розслаблення судин головного мозку. Спазм кровоносних судин зазвичай говорить про те, що у жінки порушена робота вегетативної нервової системи, відповідальної за роботу гладкої мускулатури, розташованої в кровоносних судинах і внутрішніх органах. При найменших стресах, нервово-психічних або фізичних перевантаженнях у такої жінки починається спазм кровоносних судин, що супроводжується головним болем. При спастичних головних болях на тлі вегето-судинної дистонії допоможе вагінальна свічка з папаверином і водний настій кореня валеріани (але тільки не спиртова настоянка!).

Головний біль може початися при підвищенні артеріального тиску. Це небезпечно при вагітності, тому такий жінці необхідно звернутися до лікаря — можливо, це початок пізнього токсикозу вагітності. У будь-якому випадку лікувати підвищений тиск у вагітної жінки повинен тільки лікар.

Іноді причиною головного болю буває низький артеріальний тиск, такий головний біль часто супроводжується запамороченням, а іноді і втратою свідомості, особливо, при різкій зміні положення тіла (наприклад, з горизонтального у вертикальне). Допоможе свіжозаварений чай з медом або з цукром і з лимоном.

Нарешті, причиною головного болю може бути різке раптове розширення судин головного мозку, що супроводжується такою ж раптової головним болем (часто в одній половині голови), яку називають мігренню. Мігрень найчастіше є спадковим захворюванням, але іноді вона вперше виявляється саме під час вагітності. Мігрень — це серйозно, для зняття головного болю при мігрені в більшості випадків необхідна консультація лікаря. Загальні рекомендації: абсолютний спокій і ізоляція від звуків, світлових подразників і запахів, змочений холодною водою рушник на лоб.

М’язові головні болі при вагітності

Для деяких жінок особливо характерні головні болі у вигляді стягивающего шолома або обруча на голові. Біль спочатку виникає на невеликій ділянці голови, а потім поширюється на всю волосяну частину голови, лоб, верхню частину шиї.

Виникає це тому, що наша голова покрита сухожильних шоломом, який тісно прилягає до кісток черепа. Від сухожиль відходять м’язи голови і шиї, які дозволяють нам робити довільні рухи. При сильної втоми, що виникла на тлі високих фізичних або психічних навантажень, при неврозах (захворюваннях, що виникають від тривалих нервових напружень і стресів), остеохондрозі, захворюваннях очей, тривалому здавлюванні голови тісним головним убором відбувається спазм м’язів голови і шиї, які прикріплюються до сухожильно шолома , сухожилля натягується і здавлює череп.

При м’язової головного болю, перш за все, необхідно встановити причину її появи. Якщо вона була викликана стресами і втомою, то допомагають відпочинок, неквапливі прогулянки на свіжому повітрі і заспокійливі засоби. Якщо причина головних болів остеохондроз, то потрібно частіше відпочивати, приймаючи горизонтальне положення для того, щоб знизити навантаження на хребет, у другій половині вагітності потрібно носити спеціальний бандаж, що підтримує живіт.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.