Гнійничкові захворювання шкіри — складно позбутися, складно жити

Гнійничкові захворювання шкіри або піодермія — це одні з найпоширеніших шкірних захворювань. Їх збудниками часто є стрептококи і стафілококи, які постійно присутні на шкірі і слизових оболонках, але іноді починають безконтрольно розмножуватися, а також інші мікроорганізми, наприклад, грибки.

Кількість мікробів на шкірі людини є мінливим, і залежить від ряду обставин. Воно зменшується після миття (хоча повністю очистити від них шкіру можна тільки за допомогою дезінфікуючих засобів), а потім поступово збільшується в ході природних процесів на шкірі і в результаті впливу мікроорганізмів, присутніх в навколишньому середовищі.

Особливо багато бактерій живе на найбільш вологих ділянках шкіри, а також на волоссі. Найбільше на шкірі стафілококів і стрептококів, але в нормі вони не викликають яких-небудь порушень.

Як правило, гнійничкові захворювання шкіри вперше розвиваються в результаті порушення цілісності повністю здорової шкіри (через травму, впливу паразитів і так далі); вторинні інфекції можуть виникати на фоні вже існуючих захворювань шкіри — ранки і подряпини на поверхні шкіри можуть стати врекрасной середовищем для подальшого розвитку захворювання. Підвищене потовиділення, носіння тісного одягу і / або взуття, подразнення шкіри в результаті впливу різних хімічних речовин також можуть покласти початок розвитку гнійничкових захворювань.

Симптоми

Клінічна картина при гнійничкових захворюваннях шкіри визначається низкою обставин, зокрема, тим, проникають збудники в епідерміс, дерміса, волосяні цибулини, потові залози, або в підшкірні тканини.

При ураженні епідермісу, як правило, розвивається поверхнева висип, при ураженні дерми — більш серйозна висип і абсцеси, якщо ж вражені підшкірні тканини (наприклад, після травми), можуть з’явитися глибокі нариви і бактеріальний целюліт.

При найбільш м’яких формах захворювання висип, як правило, безболісна і не заподіює пацієнту істотного дискомфорту.

У важких випадках на шкірі утворюються фурункули, карбункули, глибокі абсцеси, після яких можуть залишатися помітні рубці.

Лікування

Гігієнічні заходи. При незначних гнійничкових захворюваннях буває достатньо підтримувати чистоту уражених ділянок шкіри, і інфекція досить швидко проходить сама.

Точкові антибіотики. При більш серйозних гнійничкових захворюваннях лікар може виписати антибіотичні мазі для точкового застосування. Перед використанням необхідно обережно зняти утворену на уражених ділянках корочку, щоб ліки проникло як можна глибше. Зазвичай їх потрібно використовувати три рази в день; перед кожним застосуванням потрібно ретельно вимити ділянки шкіри, уражені гнійничкові захворювання, і висушити їх.

Пероральні антибіотики, як правило, застосовуються для лікування більш тяжких гнійничкових уражень. Який саме антибіотик буде призначений, залежить від типу захворювання та наявності у пацієнта алергії на лікарські препарати. Навіть якщо симптоми зникнуть незабаром після початку прийому антибіотиків, обов’язково пройдіть курс лікування до кінця. Це дозволить запобігти повторну інфекцію і знизити ризик розвитку резистентності до антибіотиків.

Щоб запобігти поширенню інфекції, уникайте пошкодження уражених ділянок шкіри.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.