Гнійна ангіна — необхідний строгий постільний режим

Якщо в один момент ви відчуваєте себе прекрасно — і раптом раптово ви не можете ковтати через сильного болю в горлі, у вас піднімається температура, і у вас немає сил доповзти до ліжка — швидше за все, у вас гнійна ангіна. У більшості випадків ангіну викликають бактерії, зокрема стрептококи Streptococcus pyogenes. Ці бактерії називаються умовно-патогенними, так як вони існують на поверхні тіла і слизових оболонок, не надаючи негативного впливу, але при ослабленні імунітету (наприклад, після переохолодження) викликають захворювання. За даними досліджень, приблизно у 15% здорових людей є носіями Streptococcus pyogenes, але їм самим бактерії не доставляють ніяких незручностей. Збудниками гнійної ангіни також можуть бути staphylococcus, neisseria і Haemophilus influenzae.

Але іноді жертвою бактерій стають не оточуючі, а носій. Тригером гнійної ангіни може стати стрес, переохолодження організму на тлі ослабленої імунної системи (наприклад, після застуди чи грипу). Гнійної ангіною можна і заразитися від хворого при близькому контакті. Як і інші інфекційні захворювання, випадки захворювання гнійної ангіною частішають в холодні місяці. У будь-якому випадку нешкідливі стрептококи раптово випускають токсини і запальні речовини, в результаті чого з’являється біль, різь та першіння в горлі.

Хоча гнійна ангіна доставляє масу незручностей, сучасна медицина без праці лікує її за допомогою антибіотиків: пеніциліну, еритроміцину або кліндаміцину. На жаль, мало звертаються до лікаря, виявивши у себе ці симптоми, так як помилково приймають гнійні ангіну за застуду чи грип.

Але застуда і грип мають вірусне походження, і «визрівають» кілька днів, а гнійна ангіна розвивається стрімко і не супроводжується ніякими іншими симптомами, характерними для простудних захворювань (кашель, нежить, головний біль).

Ні в якому разі не слід легковажно ставитися до гнійної ангіні: без належного своєчасного лікування вона може перетворитися на ревматичну лихоманку (серйозне запальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією в серцево-судинній системі) або гострий нефрит (захворювання нирок). Обидва ці захворювання загрожують летальним результатом.

Симптоми гнійної ангіни

У більшості випадків гнійна ангіна протікає з наступними симптомами:

 • Гострий початок захворювання (різке погіршення загального стану)
 • Утруднене ковтання і біль в горлі при ковтанні
 • Головний біль
 • Висока температура, іноді 39 ° С та вище
 • Почервоніння горла
 • Білий гній на піднебінних мигдалинах
 • Білий наліт на язику
 • Збільшення і підвищення чутливості підщелепних і шийних лімфатичних вузлів
 • Висип.
 • Відсутність інших симптомів застуди: кашлю, нежиті і інших порушень роботи верхніх дихальних шляхів.
 • Лікування гнійної ангіни

  У минулому при появі симптомів гнійної ангіни — болю в горлі, почервоніння горла, появі білого нальоту та гною на мові і мигдаликах — лікар брав зразок культури бактерій на аналіз. Для отримання результату потрібно 24 — 48 годин. Якщо аналіз підтвердив, що збудником захворювання є стрептокок, хворому призначали антибіотики. Щоб уникнути зволікання, протягом якого інфекція загострювалася, багато лікарів не чекали результатів аналізу, а відразу призначають антибіотики.

  Сьогодні цей аналізу займає набагато менше часу, всього п’ятнадцять хвилин. Ватною паличкою лікар бере зразок бактеріальних культур в горлі хворого, і якщо аналіз підтвердив наявність стрептокока, діагноз підтверджується. Але навіть якщо результат аналізу негативний, гнійну ангіну не варто виключати, так як такий експрес-тест «пропускає» близько 20% інфекцій («помилковий негативний»). Тому якщо результат аналізу негативний, проводять посів бактеріальних культур, що підвищує точність діагностики. Для цього аналізу потрібно зазвичай до 48 годин. Для лікування гнійної ангіни настійно рекомендується застосовувати традиційні методи лікування (антибіотики), щоб уникнути серйозних ускладнень.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.