Гліцин: протипоказання — підвищена чутливість організму

Гліцин — це засіб, що поліпшує обмін речовин у головному мозку. Він може в деякій мірі зменшувати емоційне напруження, знімати тривогу і захищати клітини головного і спинного мозку (нейрони) від шкідливої дії токсичних речовин і вільних радикалів.

Чому гліцин не має протипоказань

Гліцин — це лікарський препарат, який випускається у вигляді лінгвальних (прийнятих під язик для повного розсмоктування) таблеток, до складу яких крім самого гліцину входять додаткові речовини — стеарат магнію та водорозчинна метилцелюлоза.

Основною діючою речовиною в цих таблетках є гліцин або амінооцтова кислота. Ця речовина за своїм хімічним складом є амінокислотою і входить до складу багатьох білків і біологічно активних речовин в організмі людини. З гліцину в живих клітинах синтезуються порфірини і пуринові основи.

Будучи природним компонентом тканин людини, гліцин не може викликати будь-яких побічних реакцій окрім підвищеної чутливості до компонентів лікарського препарату. Що стосується підвищеної чутливості до компонентів препарату, то вони можуть виникати на будь-яку речовину, навіть на окремі компоненти власних тканин. Підвищена чутливість може бути не тільки по відношенню до гліцину, вона може розвиватися і по відношенню до додаткових речовин, які входять до складу лінгвальних таблеток.

Як діє

Гліцин є регулятором обміну речовин в клітинах головного мозку — нейронах. Основний механізм дії гліцину пов’язаний з його властивостями нейромедіатора — речовини, що передає нервові імпульси в нейронах. У кожного нейромедіатора є свої рецептори — складні утворення, що забезпечують перетворення впливу нейромедіатора в нервовий імпульс. Рецептори гліцину є на багатьох нейронах головного і спинного мозку, впливаючи на них, гліцин надає гальмівну дію на нейрони, зменшуючи виділення з них амінокислот, що надають збудливу дію (наприклад, глютамінової кислоти). Одночасно підвищується вміст гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), що надає гальмівний вплив на нейрони.

В результаті гліцин надає заспокійливу дію на центральну нервову систему (ЦНС), знімає емоційну напругу, підвищену тривожність і злегка покращує загальний фон настрою (антидепресивну дію). Він посилює дію інших препаратів, що надають аналогічну дію на центральну нервову систему: протисудомних препаратів, антидепресантів, нейролептиків, транквілізаторів. Крім того, він зменшує симптоми похмілля у хворих на хронічний алкоголізм та опійної наркоманією. Поліпшення обмінних процесів в клітинах головного мозку призводить до підвищення розумової працездатності, до деякого поліпшення пам’яті та інтелекту.

Гліцин швидко і легко всмоктується в кров, надходить в тканину головного мозку, а потім розкладається до вуглекислого газу і води і виводиться з організму, не накопичуючись в тканинах.

При яких захворюваннях і станах застосовують

Гліцин здатний підвищувати соціальну адаптацію у хворих, що страждають залежностями (хронічний алкоголізм, наркоманія, токсикоманія), знижувати їх агресивність і конфліктність. Підвищення розумової працездатності у таких хворих дозволяє повернути їх в колишню соціальну середу. Крім того, гліцин знижує тягу таких хворих до алкоголю.

Покращення настрою дозволяють застосовувати цей препарат у складі комплексного лікування у хворих, які страждають депресіями. Він полегшує у них процес засинання і відновлює сон, що також сприяє поліпшенню настрою.

Гліцин можна призначати під час клімаксу, як у жінок, так і у чоловіків, так як цей препарат позитивно впливає на вегетативну нервову систему, пригнічує проведення адренергічних імпульсів (збуджувальних ЦНС), надаючи загальне седативну (заспокійливу) дію. В результаті проходять або зменшуються такі характерні для клімаксу симптоми, як припливи крові до голови, перепади артеріального тиску, напади тахікардії, підвищена пітливість і так далі.

Одним з найголовніших і корисних властивостей гліцину є його здатність зменшувати прояви загальномозкових розладів. Тому цей препарат широко застосовують при лікуванні наслідків черепно-мозкових травм і ішемічних інсультів. При цьому рекомендується почати приймати його якомога раніше, бажано в перші три-шість годин після травми або інсульту і в дозах, в десятки разів перевищують звичайні.

Іноді гліцин призначають у складі комплексного лікування хворих на ожиріння: він заспокоює хворих, які перебувають на суворій дієті і знижує їх тягу до солодощів.

Гліцин — це речовина, яка входить до складу тканин людини, тому він практично не має протипоказань для застосування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.