Гліцин при вагітності: прийом тільки після візиту до лікаря

Гліцин — це антистресовий і нейропротекторний (захищає нервові клітини від шкідливих впливів) лікарський препарат, який регулює обмін речовин до клітинах центральної нервової системи і пригнічує дію гормону стресу адреналіну. Його можна застосовувати під час вагітності, але тільки за призначенням лікаря.

Особливості нервово-психічного стану вагітних жінок

Під час вагітності під впливом зміненого гормонального фону змінюється стан всіх внутрішніх органів і систем жінки. Але особливо страждає центральна нервова система. Деякі жінки переносять вагітність спокійно, в інших же повністю змінюється характер. Всім відомо, що вагітна жінка стає особливо вразливою, у неї може повністю змінитися характер. Часто спокійна раніше жінка під час вагітності стає примхливою, нісенітної і навіть агресивною.

Деяких жінок турбують постійні страхи, особливо часто ці страхи стосуються дитини: яким він народиться, не буде у нього відхилень, аномалій розвитку. А якщо на початку вагітності, ще не знаючи про її наявність, жінка дозволила собі прийняти якусь таблетку або випити трохи спиртного, то це іноді перетворюється на справжню трагедію. І неважливо, що лікар переконує її в тому, що це ніяк не відіб’ється на здоров’ї дитини, страхи під час вагітності часто носять ірраціональний характер.

У результаті жінка не спить, вдень вона дратівлива або плаксивість, порушується апетит. Апетит може або повністю відсутнім, або, навпаки, бути підвищеним — жінка «заїдає» свої страхи і стреси.

Безумовно, такий стан набагато більш небезпечно, ніж будь-яке порушення у вигляді таблетки або спиртного на початку вагітності. Такій жінці потрібна допомога, і якщо всілякі прийоми у вигляді правильного харчування, регулювання режиму дня, прогулянок на свіжому повітрі, лікувальної гімнастики не працюють, то жінці призначають медикаментозну терапію. Добре в цьому випадку допомагають заспокійливі настої трав (валеріани, пустирника), але тільки не настойки — всі лікарські препарати на спирту небажані. До складу комплексної терапії таких жінок часто включається і гліцин.

Як гліцин діє на вагітних жінок

Гліцин — це амінокислота, яка входить до складу тканин організму людини. Саме тому вона практично не має протипоказань для застосування. Дія гліцину полягає в тому, що він активізує обмінні процеси в нервових клітинах (нейронах), захищає їх від дії токсинів і вільних радикалів і одночасно надає гальмівну дію на центральну нервову систему (ЦНС).

Гальмуючий дію гліцину на ЦНС відбувається за рахунок того, що він не пропускає в нейрони адреналін, який володіє потужним збудливим дією. Крім того, гліцин сприяє збільшенню в нейронах ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти), яка також надає гальмує дію на ЦНС.

У нервових клітинах під дією гліцину посилюється здатність засвоювати глюкозу. У результаті в клітині збільшується кількість енергії, активізуються всі види обміну речовин, в тому числі білковий — саме обмін білків сприяє відновленню нейронів.

Під дією гліцину клітини головного мозку вагітної жінки «оживають», позбавляються від впливу токсичних речовин, збудливої дії адреналіну і починають функціонувати в колишньому (як до вагітності) режимі. Гліцин сприяє зняттю збудження, заспокоює, активізує розумову працездатність і одночасно відновлюють процес засинання і нічний сон.

Чому вагітним жінкам не можна приймати гліцин без призначення лікаря

Вагітним жінкам взагалі не можна приймати жодної пігулки без призначення лікаря. Що стосується гліцину, то він має тільки одне офіційне протипоказання — підвищену чутливість організму до його компонентів. При підозрі на підвищену чутливість препарат приймати ні в якому разі не можна, так як це може викликати важку алергічну реакцію.

Але під час вагітності потрібно звертати увагу ще й на те, що гліцин може сприяти зниженню артеріального тиску (АТ), так як пригнічує дію адреналіну (адреналін викликає звуження кровоносних судин і підвищення артеріального тиску). А під час вагітності АД має схильність до перепадів, іноді значним. Тому при схильності до низького тиску або сильним його перепадів гліцин не призначають. Це може бути небезпечно не тільки для самої жінки, але і для плоду, так як недостатній приплив крові до його головного мозку може викликати порушення, пов’язані з гіпоксією (нестачею кисню) мозку. Якщо стан гіпоксії триває довго, то у дитини можуть розвинутися незворотні зміни з боку центральної нервової системи.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.