Гліцин — покращує обмінні процеси в мозку

Гліцин — це одна їх найпростіших і найважливіших амінокислот в людському організмі . Він необхідний для здійснення різних функцій організму, включаючи синтез нуклеїнових кислот і інших амінокислот, а також вироблення гормону росту.

У періоди інтенсивного росту людині потрібно особливо багато гліцину. Деякі дослідники вказують на те, що гліцин збільшує фізичну силу і витривалість. Саме тому добавки з гліцином часто використовують професійні спортсмени.

Показання

Гліцин рекомендується приймати при зниженій працездатності, в тому числі, розумової. Він покращує стан людей, що переживають стресові ситуації — такі, як шлюборозлучні процеси, робота над дуже відповідальним проектом, екзаменаційна сесія, і так далі. Для лікування порушень сну рекомендується приймати гліцин за 20 хвилин до того, як пацієнт лягає спати (точну дозу повинен призначити лікар).

Надлишок

Надлишок гліцину в організмі може викликати відчуття втоми, проте в нормальних кількостях він робить прямо протилежну дію. Вчені вважають, що гліцин викликає прилив сил і підвищує витривалість тому, що він є однією з небагатьох амінокислот, які здатні оптимізувати утилізацію цукру в організмі.

Більш того, це солодка речовина (гліцин отримав свою назву від грецького слова, що означає насолода) використовується як підсолоджувача в продуктах, які уповільнюють руйнування м’язової тканини, забезпечуючи її клітини креатином. Завдяки цьому ефекту гліцин є потенційно корисним у лікуванні м’язової дистрофії.

Крім того, гліцин діє як гальмівний нейромедіатор, надаючи заспокійливу дію на мозок. Гліцин необхідний для нормального функціонування центральної нервової системи; його використовують в лікуванні біполярних розладів, гіперактивності та епілепсії.

Дослідження гліцину

Велика кількість гліцину міститься в шкірі та сполучної тканини, що робить його необхідним для загоєння ран. Його також застосовують при різних порушеннях травлення, дискомфорт у шлунку і для виведення токсинів з організму. Оскільки багато гліцину міститься в простаті, ця речовина виявляється корисним у лікуванні багатьох захворювань передміхурової залози. Доведено, що гліцин у поєднанні з аланином і глутамінової кислотою суттєво зменшує пухлину і запалення в простаті.

Під час клінічних випробувань гліцин застосовували для терапії хворих на шизофренію. 22 пацієнтам, на яких не діяли традиційні методи лікування, давали гліцин, продовжуючи одночасно давати їм і антипсихотичні препарати. Через деякий час було відзначено значне поліпшення симптомів. Щоденна доза гліцину варіювалася від 40 до 90 грам (дози призначалися з розрахунку 0.8 грам на кілограм ваги). Дослідження в цій області продовжуються і поки гліцин використовують для лікування шизофренії лише в рамках експериментів.

Дослідження дії гліцину як засобу для лікування раку також дали багатообіцяючі результати. Гліцин перешкоджав зростанню пухлин у лабораторних мишей, інгібуючи ангіогенез — процес, в ході якого пухлина забезпечує собі кровопостачання.

Сьогодні гліцин випускається у формі капсул, порошків та розчинів. Крім того, його джерелами є білкові продукти — риба, м’ясо, бобові, молоко і сири.

Харчові добавки з гліцином в цілому переносяться добре, однак деякі пацієнти після їх прийому скаржилися на розлад шлунку. Людям із захворюваннями нирок і печінки не рекомендується приймати гліцин без попередньої консультації з лікарем. Крім того, вагітним жінкам і тим, хто незабаром планує завагітніти, не слід приймати гліцин, не порадившись з лікарем.

Єдиним відомим побічним ефектом гліцину є алергічна реакція, що зустрічається порівняно рідко. При передозуванні можуть з’явитися такі симптоми, як нудота та запаморочення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.