Гліцин: інструкція — вивчаємо перед застосуванням

Гліцин — це препарат, що поліпшує обмін речовин в клітинах головного мозку. Він оберігає тканину головного мозку від токсичних пошкоджень і стресів і застосовується для підвищення нервово-психічної активності, при високих емоційних навантаженнях, безсонні, наслідках черепно-мозкових травм і інсультів.

Механізм дії гліцину

Гліцин (амінооцтова кислота) випускається в таблетках для прийому всередину (під язик). В одній таблетці міститься 0,1 г діючої речовини. Основна діюча речовина гліцину є амінокислотою, яка виконує роль нейромедіатора (речовини, передавального нервові імпульси з нейрона на нейрон). Гліцин надає гальмівний вплив на центральну нервову систему. Антиоксидантну і антитоксичну дію гліцину попереджає пошкодження (в тому числі викликане прийомом алкоголю) і передчасне старіння нейронів.

Гліцин прекрасно знімає нервову напругу, він покращує обмін речовин в клітинах головного мозку (нейронах), заспокоює, покращує настрій, знімає тривожність і агресивність, підвищує адаптаційні можливості організму і загальну працездатність, знижує тягу до алкоголю. На тлі курсового прийому гліцину зменшуються вегето-судинні прояви, стабілізується артеріальний тиск, відновлюється серцевий ритм, він володіє відновними здібностями і особливо корисний хворим після черепно-мозкових травм і інсультів.

При прийомі всередину гліцин швидко всмоктується в кров, надходить у тканини, у тому числі долає гематоенцефалічний бар’єр і потрапляє в клітини головного мозку, але в організмі не накопичується. У печінці гліцин розкладається на вуглекислий газ і воду.

Показання та протипоказання для застосування

Гліцин призначають при порушенні розумової працездатності, при високих нервово-психічних навантаженнях, стресових ситуаціях, при порушеннях поведінки й адаптації в колективі дітей і підлітків, у складі відновного лікування після черепно-мозкових травм, інсультів, нейроінфекцій і важких стресів, при лікуванні перинатальних (у другій половині вагітності, в пологах і в перший тиждень після пологів) уражень нервової системи. Гліцин застосовується також при лікуванні хронічного алкоголізму.

Крім того, його призначають при будь-яких захворюваннях, які супроводжуються дратівливою слабістю, тривожністю, поганим настроєм, зниженням розумової працездатності, порушенням засипання і нічного сну.

Протипоказанням для застосування гліцину є тільки підвищена чутливість до нього організму хворого.

Як правильно приймати

Безумовно, гліцин краще приймати за призначенням лікаря. Тим не менш, це абсолютно нетоксичний препарат, який можна купити в аптеці без рецепту.

Приймають гліцин під язик, закладаючи за щоку або у вигляді порошку (розтираючи таблетку). Доза препарату та тривалість його прийому залежить від стану хворого:

 • при стресах і високих нервово-психічних навантаженнях у здорових людей гліцин можна приймати по одній таблетці два-три рази на день протягом двох-чотирьох тижнів; такий же курс лікування можна проводити при девиациях (порушеннях поведінки) у підлітків;
 • при будь-яких захворюваннях нервової системи у дітей до трьох років, які супроводжуються підвищеною емоційною збудливістю, дратівливістю, агресивністю, тривожністю, безсонням, гліцин призначають по половині таблетки (50 мг) два-три рази на день протягом одного-двох тижнів, після чого протягом тижня — по половині таблетки один раз на день; дітям старше трьох років і дорослим призначають по одній таблетці два-три рази на день протягом двох-чотирьох тижнів;
 • при безсонні вікову дозу гліцину приймають за кілька хвилин або безпосередньо перед сном;
 • після ішемічного інсульту гліцин потрібно починати давати хворому якомога раніше, оптимальним є прийом 10 таблеток гліцину (1 г) протягом перших трьох — шести годин після; таблетку потрібно покласти під язик, за щоку або розчинити у чайній ложці води; перший п’ять діб після інсульту хворий повинен приймати по 10 таблеток, після чого перейти на звичайну дозу по таблетці три рази на день протягом чотирьох тижнів;
 • при хронічному алкоголізмі в стадії ремісії гліцин призначають у складі комплексного лікування для попередження рецидивів захворювання, покращення стану головного мозку по одній таблетці три рази на день протягом двох-чотирьох тижнів;
 • для зняття запою при хронічному алкоголізмі гліцин призначають: спочатку одну таблетку, через 20 хвилин другу, через годину — третю, а потім по таблетці два-три рази на день.
 • Побічні ефекти

  З побічних ефектів гліцину відомі тільки алергічні реакції, які зустрічаються рідко і проявляються у вигляді зудить.

  Гліцин — лікарський препарат, який допоможе відновити нормальну роботу головного мозку.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.