Гліатілін — стимулює пам’ять

Активним інгредієнтом в складі гліатілін є холіну альфосцерат. Це ключовий фосфолипид мембран клітин мозку, джерело холіну для синтезу нейротрансмітера ацетилхоліну, що володіє кращою здатністю проникати через гематоенцефалічний бар’єр, ніж звичайні джерела холіну. Що ще більш важливо, в ході клінічних випробувань було виявлено здатність холіну альфосцерат зменшувати або навіть звертати назад пов’язані з віком структурні зміни в лобовій корі і гіпокампі і функціональні порушення холінергічної системи. Вчені підтверджують, що гліатілін підтримує нормальну роботу мозку і вироблення соматотропіну (HGH).

Порушення роботи холінергічної системи має кілька аспектів:

 • Порушення здатності мозку всмоктувати необхідні речовини
 • Порушення балансу ключових холінергічних ферментів
 • Зменшення кількості холінергічних нейронів
 • Показання до застосування

  Гліатілін рекомендується приймати при різних психологічних порушеннях, таких як виражена емоційна нестабільність, зниження мотивації, втрата інтересу до навколишнього, нездатність виявляти ініціативу, концентрувати увагу; порушення пам’яті.

  Крім того, його призначають при мультиінфарктна деменції, порушеннях мозкового кровообігу після гострих нападів хвороб серця, а також при різних порушеннях свідомості у пацієнтів, які перенесли черепно-мозкові травми.

  Дія гліатілін

  Холина альфосцерат, або альфа-гліцерил-форфоріл-холін — це фосфолипид, складна ліпідна субстанція, що містить фосфор, та що є найважливішим будівельним матеріалом мембран нервових клітин.

  Гліатілін швидко абсорбується і його діючі речовини легко проникають у мозок. Він підвищує рівень холіну в плазмі крові швидше, ніж інші джерела холіну. Будучи фосфоліпідів (з матеріалу того ж типу складається гематоенцефалічний бар’єр), холіну альфосцерат не несе той же електричний заряд, що і звичайний холін, і за рахунок цього вільно перетинає гематоенцефалічний бар’єр. Холін, що міститься в гліалітіне, з’єднується в фосфоліпідами мозку протягом двадцяти чотирьох годин після абсорбції.

  Ацетилхолін виробляється в мозку при участі ферменту, відомого як холінацетілтрансфераза. По мірі того, як організм старіє, активність холінацетілтрансферази знижується, а активність розщеплюють її ферментів, навпаки, зростає. В результаті старіючий мозок виробляє менше ацетилхоліну, він руйнується швидше і його загальний рівень стрімко знижується. Експерти вважають, що гліатілін може значно підвищити рівень ацетилхоліну, правда, цей його ефект був доведений поки тільки в ході випробувань на тваринах.

  Ймовірно, найбільш серйозною проблемою, пов’язаною зі старінням мозку, є те, що з віком холінергічні нейрони починають просто відмирати. Кількість нейронів зменшується, а ті нейрони, які залишаються, буквально стискаються і їх зв’язок з іншими ділянками мозку стає слабкішим. Більше того, здатність залишилися холінергічних нейронів виробляти ацетилхолін з віком також значно погіршується.

  У цього є дві основні причини. По-перше, будова мембран нервових клітин у міру старіння міняється, стаючи менш гнучким і чуйним до впливу стимулів. Гліатілін підвищує чутливість мембран, роблячи їх більш гнучкими і, цілком ймовірно, інгібуючи активність ферментів, які руйнують фосфоліпіди (це дія гліатілін ще недостатньо добре вивчено).

  друге, кількість рецепторів, з якими повинен зв’язуватися ацетилхолін, з віком також зменшується. Це особливо вірно стосовно мускаринового рецептори М1, який відповідає за вищі психічні функції. У той же час кількість багатьох інших холінергічних рецепторів лише незначно змінюється до кінця життя. Гліатілін селективно відновлює кількість деяких рецепторів, включаючи М1.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.