Гіпоалергенна суміш для дитячого харчування — профілактика і лікування

На жаль, алергія у грудних дітей зустрічається досить часто, тому сьогодні випускається ряд сумішей для дитячого харчування, які володіють гіпоалергенними властивостями. Звичайно, алергія може виникнути на будь-який продукт, навіть на гіпоалергенну суміш, тим не менш, у більшості дітей харчування гіпоалергенними сумішами сприяє зменшенню алергічних реакцій.

Чому і як починається харчова алергія у грудних дітей

Харчова алергія у дітей до року зазвичай розвивається на білок коров’ячого молока, глютен (рослинний білок, який міститься в деяких злаках, наприклад, у вівсі), яєчний жовток і інше. У дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, алергія зустрічається набагато рідше, так як білок жіночого молока не є чужорідним для організму дитини і легше засвоюється.

Розвивається харчова алергія частіше у дітей з вродженою атопією (спадкової алергією, обумовленої індивідуальними особливостями організму), яка передається йому від батьків або при різних несприятливих впливах навколишнього середовища (наприклад, при палінні і різні захворюваннях матері під час вагітності).

Харчова алергія може виникнути при порушенні діяльності шлунково-кишкового тракту дитини, а також при різних порушеннях в живленні годуючої матері або дитини.

Порушення діяльності шлунково-кишкового тракту в цьому віці можуть виражатися:

 • в недостатньому виробленні травних ферментів — вони допомагають перетравлювати їжу;
 • в нестачі IgA — цей імуноглобулін в нормі знаходиться в слизових оболонках і не допускає всмоктування в кров чужорідних частинок або антигенів, наприклад, білка коров’ячого молока;
 • підвищеної проникності слизової оболонки кишечнику для великих молекул, наприклад, білка коров’ячого молока;
 • в порушенні формування кишкової мікрофлори; нормальна мікрофлора кишечника — бактерії, які допомагають перетравлювати їжу, формується протягом кількох місяців.
 • Порушення в харчуванні матері і дитини, що призводять до розвитку харчової алергії у дітей першого року життя:

 • вживання матір’ю в їжу занадто великої кількості молока і молочних продуктів, а також інших продуктів, що володіють алергенними властивостями (яєць, шоколаду, горіхів, міцних м’ясних бульйонів і так далі);
 • раннє переривання грудного вигодовування і годування дитини цільним коров’ячим молоком.
 • Харчова алергія може проявлятися у вигляді різноманітної шкірної висипки, зригування, блювоти, постійних здуття живота, проносів або запорів, нежитю, кашлю, задишки та різних поєднань цих ознак. При появі таких наполегливо протікають симптомів дитина повинен бути обстежений у алерголога.

  При харчовій алергії нерідко формується підвищена чутливість до інших видів алергенів (пилкових, побутових і так далі) і кількість ознак алергії може наростати як сніжний ком.

  Що робити з харчовою алергією

  Перш за все, така дитина максимально довго повинен знаходитися на грудному вигодовуванні або на змішаному, якщо грудного молока не вистачає. Якщо ж це неможливо, сьогодні в якості гіпоалергенних випускаються два види сумішей:

 • гідролізати коров’ячого молока — в них молочний білок піддається спеціальній обробці або гідролізу, в результаті чого його молекули стають значно менше, знижується їх алергенність і підвищується засвоюваність;
 • ізоляти сої — гіпоалергенні суміші, що містять високоочищений білок сої.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.