Гіпертермія — якщо організм перегрівся

загрузка...

Гіпертермія — гостро розвивається патологічний стан, обумовлений загальним перегріванням організму в результаті впливу зовнішніх теплових факторів. Гіпертермія, спричинена інтенсивним або тривалим впливом прямого сонячного випромінювання на голову, називається сонячним ударом. Перегрівання організму особливо схильні діти, особи, які страждають серцево-судинними і ендокринними захворюваннями (ожиріння та інші), а також люди, що займаються спортом в липні і серпні.

Гіпертермія становить небезпеку для життя людини, але його цілком можна запобігти — потрібно лише дотримуватися правил поведінки в жарку погоду і вміти розпізнавати його основні симптоми. Виділяють три основні типи гіпертермії, кожен з яких має свої симптоми і лікування.

 • Судоми м’язів в результаті перегріву — це стан зазвичай виникає після інтенсивних занять спортом або господарських робіт на вулиці. Симптоми судом: найсильніша біль, судоми ніг і живота, нудота або запаморочення, загальна слабкість, посилене потіння.
 • Теплове перевтома відбувається у випадку тривалого впливу високих температур. У цьому випадку втрата рідини при потовиділенні не заповнюється в достатній мірі. Це призводить до зниження об’єму циркулюючої крові. Приплив крові до життєво важливих органів скорочується, оскільки організм намагається позбутися зайвого тепла шляхом збільшення припливу крові до шкірного покриву. Симптоми теплового перевтомлення: нудота, запаморочення, слабкість, головний біль, бліда й спітніла шкіра, слабкий пульс, втрата орієнтації в просторі.
 • Тепловий удар, на відміну від теплового перевтоми, відбувається раптово і без попередження. Розвиток теплового удару відбувається, коли організм не в змозі забезпечити охолодження тіла, поступово починає давати збої в роботі. Процес потовиділення припиняється через низький вміст рідини в клітинах організму. У результаті цього порушується терморегуляція, що призводить до різкого підвищення температури тіла. Врешті-решт вона піднімається до рівня, при якому мозок та інші життєво важливі органи не можуть функціонувати нормально. Увага, тепловий удар становить небезпеку для життя! Симптоми теплового удару: підвищення температури тіла, гаряча, суха шкіра, припинення потіння, прискорений пульс, слабість, втрата свідомості.
 • Профілактика теплового удару

 • Жага — перший знак зневоднення організму, тому влітку завжди намагайтеся якнайшвидше вгамувати спрагу.
 • Не займайтеся інтенсивно спортом в жаркий час дня. Спробуйте перенести тренування на ранок або вечір, коли спека спадає.
 • Вибирайте легку вільний одяг з бавовни та льону, через яку легко випаровується піт.
 • Завжди користуйтеся сонцезахисним кремом, щоб запобігти сонячним опікам — це може порушити здатність шкіри до самоохолодження.
 • Носіть капелюх, яка захищає голову від сонця і забезпечує вентиляцію.
 • У спекотну погоду пийте більше рідини, наприклад, води або спортивних коктейлів кожні п’ятнадцять хвилин.
 • Якщо ви відчуваєте слабкість і занепад сил, негайно припиніть всі заняття, відпочиньте і постарайтеся знизити температуру тіла.
 • Не пийте спиртне або напої, що містять кофеїн, до і після занять спортом — вони прискорюють дегідратацію.
 • Пам’ятайте, що легше запобігти гіпертермію, ніж лікувати її.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.