Гіпертензія — контролюйте свій тиск

Гіпертензія — це термін, використовуваний для опису порушення, для якого характерно підвищений кров’яний тиск. Кров’яний, або артеріальний тиск є показником сили тиску крові на стінки кровоносних судин. Нормальним є кров’яний тиск 120/80 мм / рт.ст. (Міліметрів ртутного стовпа) і нижче. Гіпертензію діагностують, коли кров’яний тиск людини практично постійно перевищує 140/90.

Причини

На кров’яний тиск можуть вплинути багато факторів, включаючи:

 • Кількість води і солей в організмі;
 • Стан нирок, нервової системи, або кровоносних судин;
 • Рівні різних гормонів в організмі.
 • Ризик розвитку гіпертензії підвищується з віком, а також при впливі таких фактором, як ожиріння, регулярне вплив стресу, тривожність, зловживання алкоголем, надлишок солі в раціоні, діабет, куріння, гіпертензія в сімейному анамнезі. Гіпертензія підвищує ймовірність розвитку серцевого нападу, серцевої недостатності, різних захворювань нирок і смерті у відносно молодому віці.

  Гіпертензія, викликана яким-небудь захворюванням або прийомом лікарських препаратів, називається вторинною гіпертензією. Її причинами можуть бути:

 • Хронічні захворювання нирок;
 • Захворювань наднирників (феохромоцитома або синдром Кушинга);
 • Вагітності (підвищення кров’яного тиску у вагітних може викликати небезпечний стан — прееклампсію);
 • Деякі препарати, наприклад, протизаплідні таблетки, таблетки для схуднення, ліки від застуди та мігрені;
 • Звуження артерії, яка постачає кров до нирок (стеноз ниркової артерії);
 • Гиперпаратиреоз.
 • Симптоми

  Як правило, і особливо на ранніх стадіях розвитку порушення, гіпертензія протікає безсимптомно. У більшості пацієнтів високий кров’яний тиск виявляється, коли вони проходять рутинне медичне обстеження.

  Сильний головний біль, нудота або блювання, сплутаність свідомості, погіршення зору та / або носова кровотеча, можуть бути ознаками важкої форми гіпертензії.

  Обстеження

  Щоб діагностувати гіпертензію, потрібно, перш за все, зробити кілька вимірів кров’яного тиску в різні дні. Оскільки кров’яний тиск може мінятися кілька разів протягом доби, пацієнтові рекомендується придбати домашній пристрій для вимірювання тиску. Це не тільки дасть лікареві більше інформації для постановки діагнозу, але й дозволить самому пацієнту стежити за тим, як змінюється його кров’яний тиск, і відзначати причини цих змін.

  Крім того, в залежності від симптомів, лікар проведе обстеження для виявлення або виключення хвороб серця, пошкодження очей, і інших порушень. Так, проводять аналіз для визначення рівня холестерину в крові, ехокардіограму або електрокардіограму, аналіз сечі та ультразвукове дослідження стану нирок.

  Лікування

  Мета лікування гіпертензії полягає в тому, щоб знизити кров’яний тиск, і зменшити, таким чином, ризик ускладнень.

  Крім прийому спеціальних препаратів для контролю над кров’яним тиском, пацієнту необхідно змінити свій раціон і спосіб життя в цілому. Як правило, до таких змін відносяться: обмеження споживання жирної і солоної їжі, відмова від куріння і вживання алкоголю, регулярні фізичні навантаження, підтримання здорового ваги.

  Пацієнти, у яких діагностована гіпертензія, повинні регулярно проходити медичне обстеження, щоб стежити за змінами стану здоров’я і вчасно виявити можливі порушення.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.