Гіперсексуальність: секс, секс, як це мило

Пояснень існує безліч, тільки от в природі явища поки ніхто до кінця не розібрався. Медична енциклопедія говорить: гіперсексуальність — постійне, надзвичайно високе статевий потяг, яке рідко задовольняється, незважаючи на численні статеві акти і велике число партнерів. При цьому часто відсутня потяг до певній особі, задовольняється лише фізіологічна потреба без участі емоцій і психологічних моментів. Потреба може не задовольнятися навіть при частих оргазмах. У чоловіків це явище носить назву сатіріазіс, у жінок — німфоманії. І тих, і тих відхилень в чистому вигляді дуже мало: за статистикою, ці діагнози можна поставити тільки 0.002% населення. Крім того, вони цілком піддаються лікуванню.

Підліткова гіперсексуальність

Практично кожен хлопчик проходить фазу підліткової гіперсексуальності, природно, поступово все проходить і хлопчик перетворюється в чоловіка з унікальним саме для нього сексуальним апетитом. Але, щоб зробити перехід більш плавним і не чекати наслідків, психологи рекомендують приділити особливу увагу вихованню підлітка. Звичайно, це не сон в стройовій позі, фортепіано, гурток макраме та спорт на знос, але юнака потрібно навантажити трохи сильніше, ніж хлопчика. Поговоріть про його майбутнє, про вибір професії, про необхідність розвивати тіло. Нехай молодий чоловік визначиться з напрямком докладання надлишку сили — і вперед! Привчайте дитину перенаправляти невитрачену чуттєву енергію в інше русло. Він виросте і зрозуміє, що це називається сублімацією.

З дівчатками ситуація трохи інша, у них гіперсексуальність у підлітковому віці виражається мало (що, швидше за все, пов’язано з традиціями виховання). Але це теж гормональний вулкан.

Відносини в парі

Якщо не вдаватися в медичні подробиці дійсно серйозних відхилень, пов’язаних з гіперсексуальністю вже в дорослому віці, то досить часто зустрічаються люди з жагою сексу трохи бльше, ніж у всіх.

Вам пощастило, якщо у вас з вашим партнером у цьому питанні повне єднання душ — не забувайте тоді хоч чимось періодично перекушувати. І вийдіть же, нарешті, пройдіться, подихайте свіжим повітрям!

Але ситуація зазвичай інша: один «хоче», а другий хоче спати. Отже, що робити? Можна, звичайно, закликати в союзники головний біль. Або сказати, що втомився на роботі. Але через рік подібна ситуація почне, як мінімум напружувати.

Поради психологів

Для вирішення цієї проблеми існують рекомендації психологів. І, при правильному відношенні, вони реально працюють:

 • Говоріть. Обговорюйте із своїм партнером ваші бажання і небажання. Не соромтеся, пам’ятайте, що в сексуальному житті все, що не доставляє дискомфорту комусь з учасників — норма. Відкритість і чесність у відносинах — краще, ніж недомовленість.
 • Проводьте вихідні, свята, відпустку разом. І не вдома — намагайтеся присвятити їх подорожей, походів, екскурсій. Поїдьте на дачу і зберіть яблука, нарешті!
 • Заведіть спільне захоплення. Краще, якщо це буде який-небудь активний вид спорту. Грайте в баскетбол по п’ятницях, плавайте в басейні, займіться кікбоксингом! Той, кому треба, виплесне зайву енергію, а другий — її накопичить. Закон збереження енергії.
 • Ставтеся до сексу, як до ритуалу. Займайтеся любов’ю довго, зі смаком, не забувайте про пестощі і іграшках, дивіться передачі і фільми, грайте в рольові ігри. Виділіть день, який збираєтеся провести тільки в ліжку … І разом чекайте його!
 • Обов’язково обговоріть всі допустимі й заборонні моменти. Розкажіть один одному, як ви ставитеся до свінгу, до зрад, до порнографії. Обговоріть все, що можете згадати — це допоможе в майбутньому. Що ви погодитеся прийняти, а що — ніколи. Обговоріть рамки дозволеного, але не забудьте згадати, що все тече, все змінюється. Немає нічого більш гнучкого під вітрами часу, ніж людина.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.