Гініпрал при вагітності — попереджає викидень

Іноді під час вагітності посилюється скоротлива активність матки, в той час, як термін пологів ще не підійшов і плід не дозрів — ситуація достатньо тривожна. У таких випадках для запобігання викидня призначають гініпрал, який знімає скорочення матки і попереджає передчасне переривання вагітності.

Що таке гініпрал і як він діє

Гініпрал — це препарат, який розслабляє мускулатуру матки і бронхів. Він здатний зменшити частоту і інтенсивність як мимовільних скорочень матки, так і скорочень, викликаних введенням лікарських препаратів, наприклад окситоцину. Якщо під час пологів перейми стають дуже сильними і безладними, гініпрал може відновити нормальну пологову діяльність.

Після внутрішньом’язового введення гініпрал розкладається в печінці і добре виводиться з сечею. При прийомі всередину гініпрал добре всмоктується, також розкладається в печінці і виділяється із сечею.

Гініпрал випускається у вигляді розчину для внутрішньовенного введення і таблеток для прийому всередину.

Показання та протипоказання для застосування

Гініпрал застосовується в тому випадку, якщо під час вагітності або пологів виникають наступні стани:

 • якщо під час пологів з’являються сильні безладні перейми, які негативно позначаються на стані дитини — вона починає задихатися;
 • якщо пологи ускладнилися і потрібне тимчасове усунення перейм для того, щоб провести операцію або яку-небудь акушерську маніпуляцію;
 • якщо перейми почалися дуже рано і їх потрібно подавити;
 • при підвищеному тонусі матки після 12 тижнів вагітності.
 • Протипоказаннями для застосування гиніпрала є:

 • підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • передчасне відшарування плаценти;
 • маткова кровотеча;
 • інфекції матки;
 • тяжкі серцево-судинні захворювання;
 • тяжкі захворювання печінки та нирок;
 • підвищена функція щитовидної залози (гіпертиреоз);
 • підвищення внутрішньоочного тиску (глаукома);
 • перші 12 тижнів вагітності.
 • Побічні ефекти, що можуть виникнути при лікуванні вагітних жінок гиніпралом

  При лікуванні вагітних гиніпралом можуть виникнути побічні ефекти у вигляді головного болю, запаморочення, занепокоєння, тремтіння кінцівок або всього тіла, пітливість, серцебиття, порушення серцевого ритму, болі в області серця, різкого пониження артеріального тиску, ослаблення рухової активності кишечника (запорів ), підвищення кількості цукру в крові, порушення функції печінки, зменшення кількості калію в крові (це негативно позначається на роботі серця), затримки рідини в організмі і набряків.

  При передозуванні гиніпрала всі побічні ефекти посилюються.

  Найчастіші причини призначення гиніпрала під час вагітності

  Найчастіше гініпрал призначається при гіпертонусі матки, тобто виникненні загрози переривання вагітності.

  Гіпертонус матки — це напруження м’язового шару матки, в результаті чого матка зменшується в об’ємі і усередині неї підвищується тиск. При цьому часто з’являються болі внизу живота і в нижній частині спини, при великому терміні вагітності — переймоподібні болі.

  У нормі під час вагітності збудливість нервових закінчень (і відповідно, м’язів) матки знижена. Але при стресах, підвищених психічних навантаженнях, емоційної нестійкості, гормональних порушеннях (недолік жіночого статевого гормону прогестерону) збудливість м’язів матки може посилюватися, що і приведе до гіпертонусу матки. На пізніх термінах вагітності до гіпертонусу може привести перерозтягнення м’язів матки, викликане великим плодом, багатоплідної вагітністю, багатоводдя.

  Гіпертонус матки може виявити акушер-гінеколог під час огляду, але легкий гіпертонус (зазвичай він буває в якомусь одному місці матки) можна побачити тільки при ультразвуковому дослідженні.

  Найнеприємніше, що гіпертонус матки може привести до здавлення кровоносних судин плаценти і пуповини і порушенню матково-плацентарного кровоплину. А це в свою чергу веде до порушення надходження в організм плоду поживних речовин (він починає відставати у вазі) і кисню (страждають всі органи, в першу чергу головний мозок).

  Тривалий гіпертонус матки вимагає лікування, при цьому у складі комплексної терапії обов’язково (але тільки після 12 тижнів вагітності) призначається гініпрал, який розслаблює м’язи матки, в результаті чого знімається загроза переривання вагітності, розслабляються кровоносні судини плаценти і пуповини і дитина починає отримувати всі необхідні для його життєдіяльності речовини.

  Якщо лікар під час вагітності призначив вам гініпрал, то пам’ятайте, що це може попередити не тільки викидень або передчасні пологи, але і важкі ускладнення з боку головного мозку дитини.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.