Гінгівіт — якщо запалена ясна

загрузка...

Гінгівіт — це запальне захворювання ясен. Він, як правило, є результатом тривалого впливу зубного нальоту — липкою субстанції, що складається з бактерій, слизу і залишків їжі. Якщо наліт не видаляти регулярно, він стає зубним каменем біля основи зуба. Наліт і зубний камінь викликають роздратування і запалення ясен.

Причини і фактори ризику

Гінгівіт являє собою одну з форм захворювань пародонту. До хвороб пародонту ставляться запалення і інфекції, які руйнують тканини, що підтримують зуби, в тому числі ясна, пародонт, і зубні лунки (альвеоли).

Пошкодження ясен по будь-якої причини, включаючи надмірно активну чистку зубною щіткою або ниткою, також може викликати гінгівіт.

Наступні фактори збільшують ризик розвитку гінгівіту:

 • Наявність різних захворювань;
 • Поганий догляд за зубами;
 • Вагітність (гормональні зміни збільшують чутливість ясен);
 • Неконтрольований діабет.
 • Нерівні зуби, шорсткі краю пломби, невідповідні пацієнтові або недостатньо чисті стоматологічні пристрої (наприклад, скоби, протези, мости і коронки) можуть дратувати ясна і сприяти розвитку гінгівіту.

  Деякі лікарські препарати, такі як фенітоїном і протизаплідні таблетки, а також важкі метали, наприклад, свинець і вісмут, також пов’язані з підвищеним ризиком розвитку гінгівіту.

  У дуже багатьох людей протягом життя розвивається гінгівіт різної інтенсивності. Як правило, він з’являється вперше у підлітків і молодих людей — це пов’язано з гормональними змінами. Надалі, в залежності від стану ясен і зубів людини, можуть траплятися рецидиви.

  Симптоми

  Симптомами гінгівіту є:

 • Кровоточивість ясен (пацієнт може помічати сліди крові на зубній щітці, навіть якщо він чистить зуби гранично обережно);
 • Яскраво-червоний або червоно-фіолетовий колір ясен;
 • Підвищена чутливість ясен до дотиків (при цьому зазвичай вони не болять);
 • Виразки в роті;
 • Запалення ясен.
 • Діагностика

  Гінгівіт діагностують за допомогою звичайного стоматологічного огляду і вивчення симптомів. Якщо лікар підозрює, що запалення могло поширитися на підтримуючі структури зуба, він проведе рентгенологічне дослідження.

  Метою лікування при гінгівіті є зменшення запалення. Для цього, як правило, зуби очищають від зубного нальоту і каменю.

  Після професійного чищення зубів пацієнт отримує рекомендації щодо подальшого догляду за порожниною рота. На додаток до зазвичай рекомендованим регулярним чищенням зубів за допомогою щітки і нитки, лікар може порадити антибактеріальний засіб для полоскання рота.

  У деяких випадках рекомендується вирівнювання зубів або заміна стоматологічних або ортодонтичних пристроїв.

  Прогноз

  Під час процедури професійного чищення зубів і протягом деякого часу після неї пацієнт може відчувати певний дискомфорт. Кровоточивість і підвищена чутливість ясен звичайно проходять через один-два тижні. Полоскання порожнини рота теплим соляним розчином або антибактеріальним засобом можуть зменшити запалення. У більшості випадків лікування гінгівіту проходить успішно, а при дотриманні правил гігієни порожнини рота його рецидивів у подальшому можна уникнути.

  Лише іноді гінгівіт викликає такі ускладнення, як періодонтит, інфекції або абсцеси ясен.

  Профілактика

  Більшості людей для профілактики гінгівіту необхідно лише ретельно доглядати за зубами і порожниною рота. Тим, хто особливо схильний до утворення зубного нальоту і каменю, може бути рекомендовано використовувати спеціальні щітки, зубні пасти і засоби для полоскання рота.

  Крім того, щоб запобігти формуванню зубного каменю, слід не рідше, ніж один раз на рік, робити професійну чистку зубів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.