Гінгівіт — чищенням зубів не обійдетеся

гінгівіту називають запалення ясен, які стають більш м’якими, болючими, набухають, змінюють свій колір від рожевого до насичено-червоного. Запаленням ясен організм відповідає на вторгнення інфекції та звичайної чищенням лікування гінгівіту не обійдеться.

Однією з найбільш поширених причиною гінгівіту є зубна бляшка і камінь. Однак є й інші фактори, що провокують запалення.

Причини гінгівіту

Десни стають гіперчутливими якщо в організмі відбувається якась гормональна перебудова. Це може бути період статевого дозрівання, вагітність, менопауза або навіть менструація. Гінгівіт вагітних — це запалення тканин прилеглих безпосередньо до зуба, їх почервоніння і кровоточивість.

Тривалий прийом протизаплідних засобів також може з’явитися причиною запалення ясен.

Якщо усувається гормональний фактор, тоді мова може йти про порушення в роботі імунної системи, у тому числі таких крайнощах як рак і ВІЛ.

Деякі медичні препарати можуть провокувати розвиток гінгівіту, особливо це стосується тих, що значно зменшують виділення слини, яка попереджає появу зубного каменю. Особливу увагу слід приділити порожнини рота, якщо ви приймаєте ліки від ангіни. Якщо ви помічаєте ненормальна поведінка тканини ясен, то, можливо, варто припинити прийом препаратів.

Причиною гінгівіту можуть стати і шкідливі звички, такі як куріння. При активному палінні може виникнути таке явище як виразковий гінгівіт — одна зі складних форм захворювання. Він також називається виразково-некротичним гінгівітом, тому що тканини ясен втрачають можливість до відновлення, утворюється некроз. Хворий відчуває серйозні проблеми в звичайному житті — йому стає важко говорити, є, ясна сильно опухають, кровоточать, набувають сіруватий відтінок, і все це супроводжується неприємним запахом з рота.

Можна говорити і про спадковий фактор при виникненні гінгівіту. Якщо захворювання часто виникає в сім’ї, а людина нехтує елементарними заходами по його запобіганню, то швидше за все він не уникне цієї недуги.

Грибкові захворювання, вірусні інфекції, недолік необхідних вітамінів і мінералів, недостатня гігієна ротової порожнини — все це теж може спровокувати запалення ясен.

Симптоми

Іноді гінгівіт не вдається виявити на ранній стадії, тому що він не має яскраво виражених ознак. Варто взяти на замітку деякі моменти, які повинні насторожити і навести на думку про можливість гінгівіту. Серед них: припухлість і почервоніння ясен, кровоточивість під час і після чищення зубів, утворення так званих «кишень» — вільного простору між яснами і зубами, ознаки утворення зубного каменю.

Чи можна запобігти гінгівіт? Можна, і для цього вам потрібно стежити за гігієною ротової порожнини, регулярно чистити зуби і користуватися зубною ниткою, полоскати рот лікувальними дезінфікуючими розчинами. Якщо ви кинете курити — це стане ще одним прекрасним кроком убік від гінгівіту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.