Гінекологічне обстеження — неприємна необхідність

Регулярне гінекологічне обстеження — найважливіша частина програми медичного догляду. Профілактичний гінекологічний огляд дуже важливий для здоров’я і самопочуття жінки. З підліткового віку, коли з’являється перша менструація (менархе), і до самих похилого віку, коли менструація припиняється (клімакс або менопауза), гінекологічний огляд необхідний для кожної жінки, так як дозволяє запобігти і виявити серйозні захворювання органів репродуктивної системи.

Від здоров’я цих органів залежить сексуальне життя, фертильність і перебіг вагітності і пологів, а також здоров’я майбутніх дітей, про яких ви, можливо, поки й не думайте. Здоров’я репродуктивних органів зменшує ризик ускладнень вагітності та пологів. Всебічне гінекологічне обстеження слід проводити ще до вагітності, перед тим, як зачати дитину. Жінка і лікар-гінеколог повинні дізнатися якомога більше про стан її здоров’я, щоб завчасно спланувати і підготуватися до здорової вагітності і народження здорової дитини.

Коли краще проходити гінекологічне обстеження?

Перше гінекологічне обстеження слід пройти до 18 років або раніше в таких випадках:

 • Якщо ви ведете (або збираєтеся почати) активне сексуальне життя
 • Якщо у вас розлади менструального циклу або хвороблива менструація
 • Якщо ви помітили у себе піхвові виділення з неприємним запахом
 • Якщо плануєте завагітніти
 • Якщо у вас ще не почалася менструація, а інші ознаки дорослішання (груди і лобкові волосся) вже з’явилися
 • Частота візитів до гінеколога залежить від розробленої лікарем програми догляду за статевими органами. Як правило, гінекологічне обстеження слід проходити як мінімум раз на рік. Природно, у випадку надзвичайної ситуації або появи симптомів можливого гінекологічного захворювання, необхідно негайно звернутися до лікаря.

  Для чого потрібно обстеження?

  Профілактичний огляд дозволяє лікареві оцінити стояння вашого здоров’я в цілому. Крім того, він допомагає виявити причини різних захворювань розладів, наприклад, маткової кровотечі або вагінальних виділень, захворювань сечостатевої системи і травного тракту, болю в черевній порожнині або попереку, безпліддя, а також сексуальних розладів. Обстеження складається з вивчення анамнезу пацієнта і його сімейного анамнезу, фізичного огляду, здачі лабораторних аналізів, їх інтерпретації та консультування.

  Медичний огляд

  Медичний огляд статевих органів і всього організму виконується гінекологом. Як правило, огляд починається з перевірки ваги і кров’яного тиску. До речі, тиск слід вимірювати регулярно, так як часто високий тиск ніяк не виявляється і не відбивається на самопочутті людини. Тим часом, високий тиск дає дуже велике навантаження на серце і кровоносну систему і, за відсутності своєчасного лікування, може призвести до ураження нирок або апоплексичного удару. Також гінеколог оглядає груди і живіт.

  Гінеколог обмацує молочні залози, щоб виявити ознаки ущільнень або кіст. Професійний огляд молочної залози виконується на додаток до регулярного обстеження, яке жінка повинна виконувати самостійно. Виявити рак грудей на ранній стадії також допомагає один простий тест. Лікар має в своєму розпорядженні на грудях по одній м’якою термочувствительной прокладці приблизно на двадцять хвилин. Ці прокладки визначають ледь вловимі перепади температур тканини молочної залози. Оскільки приплив крові до ракової пухлини посилений, її температура буде трохи вище, що і виявить прокладка. Після цього слід ретельно промацати молочну залозу, температура якої вище.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.