Гінекологічне крісло: познайомтеся ближче

загрузка...

Всі жінки повинні знати, що гінеколога необхідно відвідувати як мінімум один раз на рік. Але багато хто не відвідують профілактичні огляди, а причин цього всього дві: боязнь гінекологічного крісла і страх перед гінекологічним оглядом. А що говорити про дівчат, які не живуть статевим життям? Подруги просвітили їх про всі принади гінекологічного огляду, з особливою ретельністю описуючи гінекологічне крісло, порівнюючи його з Поточні столом.

Для чого потрібно гінекологічне крісло?

Гінекологічне крісло необхідно не тільки для проведення огляду. Воно знаходиться і в малих операційних, де на кріслі проводять різні процедури: аборти, діагностичні вискоблювання, гістероскопію, введення та видалення спіралей.

Гінекологічне крісло — це унікальна конструкція, яка дозволяє оптимально провести огляд (бімануального пальпації органів малого тазу), а також якісно і швидко оглянути піхву і шийку матки, зробити забір мазків.

Конструкція гінекологічного крісла

Основне в гінекологічному кріслі — це саме крісло і так звані рогатки або підколінника, де розташовуються ноги. Зараз випускають досить багато крісел різної конструкції, які дозволяють комфортабельно розташуватися на ньому пацієнтці. Це і підлокітники, за які можна триматися під час процедури або огляду, і м’які, з шкіряною поверхнею підколінника, та й самі крісла оббиті небудь м’яким матеріалом. На відміну від старих, ще радянських крісел, на яких рогатки були металеві, і, звичайно, холодні, а самі крісла були жорсткими, як дерев’яна лавка, сучасні крісло надзвичайно зручні і красиві. Огляд на такому кріслі приємний не тільки жінці, але і гінеколога.

Додатковими аксесуарами в гінекологічному кріслі є знімний лоток з нержавіючого матеріалу (для крові або сторонніх предметів), що висувається столик для медичних інструментів, самопозиціонується колеса і інфузійна стійка.

Як розташовуватися на гінекологічному кріслі?

Правильно лягти на крісло не представляє жодних труднощів. Багато дівчат, та й жінки втім, теж, дуже часто потрапляють в халепу, не знаючи як розташуватися на кріслі. Таких прикладів тьма у кожного гінеколога. Але не варто боятися і червоніти, достатньо запитати у гінеколога, який доступно і ввічливо пояснить, як лягти в кріслі.

Необхідно піднятися по сходинках, які є у кожного крісла, та сісти на самий край. Потім жінка повинна лягти на крісло, піднявши зігнуті в колінах ноги і опустити їх в підколінника. Тазовий кінець повинен знаходитися на самому краю. Навіть якщо пацієнтка лягла трохи далі від краю, лікар її поправить і попросить зрушитися.

Підготовка до гінекологічного огляду

Починати готуватися до огляду необхідно будинку. Перед прийомом пряма кишка і сечовий міхур повинні бути спорожнені (щоб забезпечити лікаря доступ до органів малого таза). Напередодні гінекологічного огляду необхідно прийняти душ і підмитися. Спринцювання строго заборонені. Також необхідно виключити статеві контакти як мінімум за добу до огляду, інакше мазок буде неінформативним. Оптимальний час відвідування гінеколога — це перша фаза менструального циклу (бажано з’явитися на прийом відразу після закінчення менструацій). Користуватися спеціальними інтимними духами і дезодорантами не рекомендується. Перед походом до гінеколога слід захопити з собою пелюшку, щоб постелити її на крісло і шкарпетки, щоб не йти босоніж до крісла.

Гінекологічний огляд

Після того, як пацієнтка розташуватися в кріслі, лікар спочатку оглядає зовнішні статеві органи і оцінює оволосіння. Потім у піхву вводиться дзеркало. У дзеркалах гінеколог оглядає слизову піхви і шийку матки. Після огляду беруться мазки (з цервікального каналу та заднього склепіння піхви). Далі видаляється дзеркало, і лікар вводить два пальці однієї руки в піхву, а інший пальпирует низ живота. При пальпації визначаються розміри, положення і форма матки, а також придатки.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.