Гімнастика хребта — як придбати стрункий стан

Всі чули, що є вправи, які добре впливають на роботу серця, покращують кровообіг, допомагають скинути вагу. Однак регулярні фізичні навантаження корисні і для хребта — наприклад, вони допомагають поліпшити поставу, зменшити болі в спині, зробити хребет більш стійким до можливих пошкоджень. Але різних вправ так багато — як дізнатися, які з них підійдуть саме вам?

Взагалі всі вправи можна розділити на 3 основні категорії:

 • Зміцнюючі — допомагають підняти м’язовий тонус і збільшити витривалість
 • Вправи на розтяжку — збільшують гнучкість м’язів і забезпечують гнучкість рухів
 • Аеробні вправи — спрямовані на зміцнення серцевого м’яза, легенів і поліпшення циркуляції крові
 • Зміцнююча гімнастика для хребта

  Сильні м’язи, особливо живота і спини, дозволять вам без зусиль зберігати правильну поставу, а також справлятися з повсякденними справами. Сильні м’язи підтримують хребет і допомагають запобігти пошкодження сполучної тканини в області колін, в шиї, плечах, ліктях, литках ніг і, що особливо важливо, в попереку. Особливо важливо тому, що через сидячої роботи, якою займається все більше людей, ця частина тіла страждає дуже сильно. Заодно страждає хребет, а від його здоров’я залежить, без перебільшення, здоров’я всіх внутрішніх органів.

  Є багато способів виконувати вправи для хребта і для цього не обов’язково купувати дороге обладнання або абонемент у фітнес-клуб. Достатньо мати деяку кількість вільного часу і простору.

  Вправи для хребта і попереку

 • Початкове положення — лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Напружте м’язи живота, підніміть таз над підлогою, притискаючи лопатки до підлоги. Утримуйте таке положення 3-5 секунд, потім розслабтеся. Виконайте 10-20 повторень.
 • Початкове положення — лежачи на спині, ноги витягнуті. Відведіть носки ніг назад так, щоб пальці вказували на ваш ніс. Повільно підніміть одну ногу, не відриваючи від підлоги іншу. Затримайте її в повітрі на кілька секунд, потім також повільно опустіть і повторіть вправу іншою ногою. Виконайте 10-20 повторень.
 • Вправи для хребта і м’язів верхньої частини тулуба

 • Початкове положення — стоячи на підлозі, ноги на ширині плечей. Тримаючи голову прямо, повільно підніміть плечі до вух, утримаєте їх так на 3-5 секунд, опустіть якомога нижче і теж утримаєте протягом 3-5 секунд. Виконайте вправу 10-20 разів.
 • Початкове положення: стоячи на підлозі, ноги на ширині плечей, коліна слега зігнуті, руки висять вздовж тулуба. Повільно нахиляйте тулуб вперед-назад і вліво-вправо. Може виконувати вправу, тримаючи в руках невеликі гантелі.
 • Вправи на розтяжку

  Вправи цього типу зроблять хребет більш гнучким. При регулярному виконанні ви помітите, що на роботі спина менше затікає, постава стала краще, а фізичні навантаження даються з меншими зусиллями.

 • Початкове положення: лежачи на підлозі, ноги витягнуті, стегна злегка притискаються до підлоги. Трохи зігніть в коліні ліву ногу. Пряму праву ногу підніміть так високо, як зможете. Утримуйте ногу в такому положенні 10 секунд, при необхідності підтримуючи її рукою. Повторіть вправу для лівої ноги. Інший варіант цієї вправи — по черзі підтягуйте зігнуті в колінах ноги до грудей.
 • Початкове положення: лежачи на животі. Підніміть тулуб над підлогою, спираючись на лікті; високо підніміть підборіддя. Утримуйте таке положення протягом 10 секунд.
 • Вправи на розтяжку потрібно виконувати щодня. При цьому не можна робити занадто різких рухів; необхідно припиняти виконання вправи, якщо відчуєте біль у м’язах.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.