Гімнастика тибетських ченців: вічна молодість

З роками люди стають мудрішими, проте втрачають частину своєї зовнішньої краси, немов розплачуючись за досвід та прожиті роки. Популярна гімнастика тибетських ченців «Око відродження» складається з декількох вправ, доступних людині будь-якого віку. Головне достоїнство цього комплексу в тому, що без особливих зусиль, в результаті регулярних щоденних неважких вправ людина стає більш енергійними та енергетичність, залишаючись «замороженим» в тому віці, в якому почав цю гімнастику. Приголомшливі результати тренування в повному розумінні слова на обличчі у багатьох акторів Голлівуду, представників російського шоу-бізнесу, відомих політиків та бізнесменів, які кілька років дотримуються цього комплексу вправ.

Історія комплексу вправ

Книга Пітера Келдер «Око відродження — древня практика тибетських лам», що розкриває секрет невичерпного джерела молодості, починається епіграфом Джонатана Свіфта: «Кожен хотів би довго жити, але нікому не хочеться старіти». Книга вийшла в 1939 році, правда, в Росію потрапила набагато пізніше, на початку XXI століття. Тибетські лами, що володіють секретними техніками, про яких європейці навіть не здогадуються, вирішили відкрити світові частину своїх таємних знань. Мабуть, настав час дізнатися людству власні можливості і резерви.

Суть гімнастики тибетських ченців полягає в тому, що в кожній людині існують енергетичні зони, які вранці потрібно будити за допомогою системи дихання і руху. Ченці стверджують, що всі процеси в людському тілі рухаються за годинниковою стрілкою. З віком життєві потоки енергії сповільнюються, а за допомогою цього комплексу людина надає їм прискорення. Метаболізм при цьому оновлюється, так повертається молодість.

П’ять вправ, повертають молодість

Всі вправи з комплексу «Око відродження» потрібно виконувати щодня вранці, кращий результат досягається при повторі ще й увечері. У загальній складності на виконання ранкової гімнастики йде не більше двадцяти хвилин. Головне правило — всі вправи можна починати робити в будь-якому віці, при цьому не перенапружуватися, трудячись у своєму ритмі. Необхідно починати з трьох повторів кожної вправи, щодня додаючи по одному. Максимальна кількість повторів — двадцять одне. Тобто кожне з п’яти вправ щодня повторюється по 21 разу.

 • Перша вправа полягає в розкручуванні тіла: руки на ширині плечей, починається швидке обертання навколо своєї осі за годинниковою стрілкою, при цьому кількість повних кругів необхідно точно вважати. На самому початку їх буде три, на наступний день — чотири, і так до двадцяти одного. Може злегка закрутитися голова, такий стан проходить протягом декількох секунд. Так «розганяємо вихори, надаючи їх обертанню швидкість і стабільність».
 • Друга вправа, «яке наповнює вихри ефірною силою, збільшуючи швидкість їх обертання і надаючи йому стабільність» роблять лежачи на підлозі, на спині з піднятими догори ногами. Головне — не силові навантаження, а вірне дихання при повторенні ритмічних рухів. Починати вправи слід в повному розслабленні, піднімаючи голову до грудей, притискаючи підборіддя, глибоко вдихнути, при цьому ноги піднімаються на 90 градусів вгору, руки лежать уздовж тулуба. Потім голова і ноги опускаються, йде повний видих. Чим глибше дихання, тим ефективніше вправи.
 • Третя вправа роблять, стоячи на колінах, з повним видихом. Голова опускається вперед, притискається підборіддя до грудини, потім голова відкидається назад — вдих, повільно опускається вперед — повний видих.
 • Четверта вправа спочатку може викликати труднощі, однак через кілька днів його виконання стане звичним і доступним кожному. Необхідно сісти на підлогу, краще на килим, ноги витягнути вперед, хребет прямий, долоні із зімкнутими пальцями лежать з боків від сідниць, голова опущена на грудину, глибоко видихнути. Потім голову потрібно закинути назад, підняти тулуб вперед вгору, спираючись на ноги і руки, немов на ніжки столу, глибоко і плавно вдихнути. Затриматися на кілька секунд в вбрані стані і повільно видихнути, повернутися у вихідне положення.
 • П’ята вправа починається з упору лежачи, прогнувшись, тулуб спирається на долоні і пальці ніг, таз і коліна статі не стосуються, повний видих. Голова закидається назад вгору як можна далі, і тіло переходить в стан, що нагадує гострий кут з вершиною вгору, голова притиснута підборіддям до грудини. Тіло немов складено навпіл: руки і тулуб в одній площині, ноги прямі. При цьому відбувається повільний глибокий вдих, повертаючись у вихідне положення — упор лежачи, прогнувшись — повний видих.
 • Це цікаво

  Насправді в комплексі «Око відродження» вправ не п’ять, а шість. Шосте, зовсім неважка вправа, рекомендовано тим людям, які відмовилися від сексу повністю. В умовах тибетських монастирів такий стан — звичайна практика. За допомогою останньої вправи сексуальна енергія перекачується в енергію життя. Практику П’яти Лам, як іноді називають гімнастику тибетських ченців, іменують ефірної тренуванням, оскільки вона спрямована на те, щоб привести в порядок енергетичні вихори здоров’я, які люди втрачають в результаті хвороб і віку.

  Довге життя, вічна молодість і міцне здоров’я — не міф. У книзі Пітера Келдер є таке визначення всіх мешканців монастиря, які були «квітучими, сильними і витривалими, і всім їм не можна дати більше сорока років на вигляд». Всі, хто займається цією гімнастикою, виглядають значно молодше за своїх однолітків.

  Жанна Пятірікова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.