Гімнастика для очей: покращуємо зір

Якщо ви проводите багато часу за комп’ютером, ймовірно, ви регулярно зустрічаєтеся з різними наслідками напруги очей. Серед них — почервоніння білків очей, свербіж і печіння, і, звичайно, погіршення зору. Щоб зменшити наслідки втоми очей, рекомендується систематично займатися гімнастикою для очей.

 • Зосередьте погляд на кінчику вашого носа — дивіться на нього, не кліпаючи. Через кілька секунд закрийте очі і розслабтеся. Повторіть вправу 10-15 разів.
 • Підніміть погляд так, ніби ви намагаєтеся побачити свій «третє око» — це точка, яка знаходиться трохи вище області між брів. Утримуйте погляд як можна довше. Це не тільки дозволяє очам відпочити, але і покращує концентрацію уваги. Закрийте очі, розслабтеся. Повторіть вправу.
 • Не повертаючи голови, зосередьте погляд на лівому плечі і утримуйте його там, скільки зможете. Потім закрийте очі і розслабтеся. Повторіть вправу, але тепер дивіться на праве плече.
 • Сядьте в зручну позу. Потріть долоні одну про одного, поки вони не стануть тепліше. Прикрийте очі долонями. Не тисніть на очні яблука і не закривайте ніс. Між пальцями повинно проходити трохи світла. Уявіть глибокий чорний колір і зосередьтеся на ньому. Дихайте глибоко, повільно і рівно. Виконуйте вправу протягом трьох хвилин або довше.
 • Сядьте і розслабтеся. Виконайте кругові рухи очима спочатку за годинниковою стрілкою, потім — проти годинникової стрілки. Повторіть вправу п’ять разів.
 • Зосередьте погляд на віддаленому об’єкті (який знаходиться приблизно в 50 м від вас). Через 10-15 секунд, не повертаючи голови, повільно переведіть погляд на об’єкт, який знаходиться не далі, ніж за 10 м від вас. Повторіть вправи 5-10 разів.
 • Візьміть в руку олівець і витягніть руку прямо перед собою. Повільно переміщайте руку до свого носа, не зводячи очей з кінчика олівця — до тих пір, коли ви вже не зможете фокусувати погляд на олівці. Повторіть вправу десять разів.
 • Дивлячись на протилежну стіну, виконуєте очима рухи, ніби ви пишете поглядом на стіні. Чи не ворушите головою. Чим більше букви, тим сильніший ефект.
 • Набагато важливіше займатися гімнастикою для очей регулярно, ніж рідко, але протягом тривалого часу. Всього 30-60 секунд вправ кожну годину принесуть помітну користь.

  Досі не було проведено жодного дослідження, яке могло б підтвердити або спростувати ефективність гімнастики для очей, проте безліч людей кажуть, що вона їм допомагає. Перш ніж виконувати ці вправи, краще проконсультуватися з лікарем — при деяких порушеннях гімнастика для очей може бути протипоказана.

  Деякі з перерахованих вище вправ можуть викликати дискомфорт у тих, хто носить контактні лінзи.

  Не тисніть на очні яблука. Завжди мийте руки, перш ніж доторкатися до очей. І нарешті, займаючись гімнастикою для очей, відверніться від тих, хто знаходиться з вами в одній кімнаті, або розкажіть їм про те, що ви робите — інакше вас можуть зрозуміти зовсім неправильно.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.