Гігієна порожнини рота — не тільки в кріслі стоматолога

загрузка...

Дуже важливо з дитинства виробити звичку дотримуватися правил гігієни порожнини рота. Погана гігієна порожнини рота може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, які поширюються далеко за межі зубів і ясен. Основою догляду за порожниною рота є не тільки чищення зубів, але правильне харчування.

Чистка зубною щіткою

Зуби слід чистити щіткою, принаймні, два рази в день. Використовуйте щітки з м’якою щетиною і зубні пасти, які містять фтор. Головка зубної щітки повинна бути досить невеликий, щоб проникати у всі частини порожнини рота. Чистіть зуби протягом, як мінімум, двох хвилин, приділяючи особливу увагу лінії ясен. Кожного разу чистите мова — на ньому живе приблизно половина всіх бактерій, що населяють порожнину рота. Міняйте зубну щітку кожні три-чотири місяці. Згідно багатьом дослідження, електричні щітки видаляють забруднення краще звичайних ручних щіток.

В ідеалі зуби слід чистити або безпосередньо перед їжею, або не раніше, ніж через годину після їжі. Причина цього полягає в тому, що таким чином можна запобігти ерозії зубів. Багато продуктів містять кислоти, які мають здатність розм’якшувати зубну емаль. Однак, вплив кальцію і інших мінеральних солей, що містяться в слині, через деякий час повертає емалі її міцність. Таким чином, відразу після їжі емаль розм’якшена, і щітка може легко її пошкодити.

Очищення простору між зубами

Користуйтеся зубною ниткою хоча б один раз в день, але краще — двічі в день. Це необхідно, що видаляти зубний наліт, який накопичується між зубами.

Якщо ви не знаєте, як користуватися зубною ниткою — коротка інструкція. Зубна нитка продається в аптеці, вона схожа на звичайну бавовняну нитку (деякі люди дійсно користуються звичайними нитками). Відріжте приблизно 40 см нитки, обмотайте її кінці навколо середніх пальців рук. Натягніть між пальцями 3-4 см нитки. Обережно очистіть ниткою простір між зубами. Кожного разу використовуйте чисту ділянку нитки.

Якщо ви ніколи раніше не користувалися зубною ниткою, перший час ясна можуть кровоточити, проте цієї пройде через кілька днів.

Їжа та напої

Так як солодка їжа більше інших сприяє виробленню небезпечних для зубів кислота, частиною гігієни порожнини рота є обмеження її споживання. Крім того, слід пити якомога менше газованих напоїв і фруктових соків. Замість них пийте просту воду, молоко, чай або кава без цукру. (Але будьте обережні, чай і кава можуть змінити колір зубної емалі).

Інші поради

Деякі фахівці рекомендують не рідше, ніж один раз на день, використовувати антисептичні засоби для полоскання рота, щоб запобігти хворобі ясен. Ці кошти також можуть бути корисні, якщо зубна щітка і паста недоступні — тим не менш, вони не замінюють звичайне чищення зубів.

Курцям настійно рекомендується відмовитися від шкідливої звички, так як вона може сприяти розвитку багатьох захворювань ясен і зубів.

Регулярно, не рідше ніж раз на рік, проходите стоматологічне обстеження. Багато стоматологи рекомендують з такою ж частотою робити професійну чистку зубів. Це дозволить запобігти утворенню зубного каменю і, як наслідок, розвиток багатьох хвороб.

Прищеплюйте звичку правильно доглядати за зубами і порожниною рота своїм дітям. Детально пояснюйте їм, для чого це необхідно. Те, що хвороби зубів і порожнини рота можуть стати причиною різних проблем зі здоров’ям, у тому числі і серцевих розладів, може бути хорошою мотивацією для ретельного догляду за зубами.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.