Гідроколонотерапія (очищення кишечника) — краще не зловживати

У багатьох людей існують упередження щодо гідроколонотерапії. Ще відносно недавно цю процедуру використовували в лікарнях, поки її не замінили сильні проносні. Сьогодні її зазвичай використовують в якості додаткового методу лікування.

Перед процедурою гідроколонотерапії пацієнтові не потрібно особлива підготовка. До першої процедури фахівець вивчає анамнез пацієнт і пояснює йому, як буде проходити терапія. У більшості випадків для очищення кишечника використовується просто чиста вода, але іноді застосовуються трав’яні відвари; іноді після процедури рекомендується прийом пробіотиків.

У середньому за одну процедуру гідроколонотерапії використовується 60 літрів води, але одноразово в кишечник потрапляє лише невелика її кількість. Тиск води в ході процедури ретельно контролюється. Вся процедура зазвичай займає не більше 30-45 хвилин.

Скільки процедур необхідно пацієнтові, лікар вирішує окремо в кожному конкретному випадку.

Показання до застосування

Гідроколонотерапія може бути рекомендована при таких порушеннях, як хронічний запор, запальні захворювання товстої кишки, хвороби сечовидільної системи; лікарські, алкогольні, наркотичні інтоксикації; варикозне розширення вен; харчове отруєння; діабет, дисбактеріоз, деякі алергічні реакції, шкірні захворювання, в Зокрема, псоріаз, акне і жирна себорея. Крім того, гідроколонотерапія може бути корисна пацієнтам, що перенесли важкі захворювань, тим, хто проходив лікування антибіотиками або хіміотерапію; її використовують при підготовці до колоноскопії. Цю процедуру також застосовують як засіб очищення організму у в цілому здорових людей, але користь від такого застосування гідроколонотерапії спірна.

Гідроколонотерапія протипоказана при раку товстої і прямої кишки на пізніх стадіях, сильною крововтраті; гострому геморої, анемії, гострому коліті, цирозі печінки і ниркової недостатності. У більшості випадків вона також не рекомендується вагітним жінкам на терміні вагітності більше 16 тижнів.

Безпека

У здоровому людському організмі є механізми, які виводять з нього різні відходи і, за винятком підготовки до колоноскопії, в гідроколонотерапії немає необхідності. Так вважають багато фахівців. Очищення кишечника цим способом може порушити баланс бактерій та природних хімічних речовин.

У рідкісних випадках гідроколонотерапія викликає такі серйозні ускладнення, як перфорація кишечнику, амебна інфекція і порушення балансу електролітів. При занадто частому очищенні кишечнику може розвинутися анемія та інші порушення, пов’язані з дефіцитом різних поживних речовин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.