Гидроцеле — лікується на будь-якій стадії

Гидроцеле — це порушення, при якому між оболонками яєчками накопичується серозна рідина. Воно часто зустрічається у новонароджених, але зазвичай проходить без лікування в перший рік життя. З хлопчиків старшого віку і чоловіків гідроцеле може розвиватися в результаті пошкодження або запалення мошонки.

Симптоми

Зазвичай єдиним симптомом гідроцеле є безболісна пухлина одного або обох яєчок. Чоловіки при гідроцеле можуть відчувати дискомфорт через тяжкості опухлою мошонки. У рідкісних випадках гідроцеле викликає біль у мошонці.

Якщо ви помітили збільшення розміру мошонки, як можна швидше пройдіть медичне обстеження. Якщо пухлина мошонки виявлена у дитини, поговоріть про це з доктором під час наступного візиту до лікаря.

Причини

Часто гідроцеле розвивається ще в період внутрішньоутробного розвитку. У нормі яєчка опускаються з економікою, що розвивається черевної порожнини в мошонку; навколо кожного яєчка розташована наповнена рідиною порожнину. У більшості випадків ці порожнини закриваються і рідина абсорбується. Іноді ж серозна рідина залишається після того, як порожнину закрилася, і поступово абсорбується протягом першого року життя дитини.

У дорослих чоловіків гідроцеле розвивається в результаті різних пошкоджень і інфекцій, що вражають яєчка.

Гидроцеле зазвичай діагностується в ході досить нескладного медичного огляду. Однак, щоб виключити інші захворювання, наприклад, доброякісні або злоякісні пухлини, для діагностики також використовуються методи медичної візуалізації.

Методи вирішення проблеми

Маленьким дітям лікування гідроцеле показано лише в тому випадку, якщо симптоми порушення не проходять протягом першого року життя, або якщо мошонка постійно збільшується. У дорослих гідроцеле часто проходить саме по собі приблизно протягом шести місяців. Якщо цього не відбувається, для лікування гідроцеле можуть бути використані наступні методи:

  • Хірургічне висічення проводять під загальним наркозом, на амбулаторній основі. Хірург робить розріз в мошонці або нижній частині черевної порожнини, і видаляє наповнені рідиною порожнини. Протягом декількох днів після операції може бути рекомендовано носити вільний одяг і спеціальне пристрій, що підтримує мошонку. З операцією пов’язаний ризик утворення тромбів і пошкодження мошонки.
  • Аспірація. Інший варіант лікування гідроцеле — висновок рідини з мошонки за допомогою тонкої голки. Ін’єкція в мошонку спеціального препарату після операції запобігає повторне скупчення рідини. Зазвичай аспірацію призначають за наявності у пацієнта факторів, що збільшують ризик різних ускладнень після операції.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.