Гідрамніоз — серйозна проблема вагітних

Якщо під час вагітності кількість амніотичної рідини надмірно, можна говорити про гідрамніозе. Цей діагноз ставиться, якщо об’єм рідини дорівнює або перевершує два літри. Гідрамніоз спостерігається у 0.4-1.2% вагітних жінок, і причини його можуть бути різними.

Амніотична рідина

Протягом вагітності плід знаходиться в прозорому кишені (амніотична міхурі), заповненому амніотичній рідиною. На тридцять п’ятому тижні обсяг цієї рідини може досягати 980 мл (це норма), а потім він зменшується, досягаючи приблизно 700 мл. Амніотична рідина знаходиться між мембранами міхура і плацентою. Мембрани цього міхура, як і пупкової канат, забезпечують зв’язок дитини з організмом матері, дозволяючи йому харчуватися і нормально розвиватися. Протягом вагітності амниотический міхур збільшується, щоб потім повністю зайняти матку.

Амніотична рідина складається з води, в якій знаходяться мінеральні солі, також вона багата білками, необхідними для росту і розвитку зародка. Крім того, в ній знаходяться частинки шкіри плоду, які при амніоцентез піддаються аналізу. Цей міхур допомагає захистити дитину від шуму, ударів, рідина володіє антибактеріальними властивостями.

Гідраміноз

У деяких жінок об’єм амніотичної рідини перевищує норму, і це називається гідрамніозом. Тоді амниотический міхур стає аномально важким, матка розтягується, і це може призвести до передчасних пологів.

Гідрамніоз доставляє відчутний дискомфорт жінці, оскільки може викликати тяжкість і утруднення дихання через тиск на матку і її розтягування. Гідрамніоз може виникати через надмірне виробництва організмом рідини або через недостатнє її поглинання плодом. Два типи гідрамніоза

Гострий гідрамніоз виникає в другому триместрі вагітності, це відбувається раптово, з різким відчуттям тяжкості, коли кількість рідини росте дуже швидко. Такий тип викликає безсоння, тахікардію, набряклість. При виникненні гострого гідрамніоза слід робити пункцію з відкачуванням зайвої рідини.

Хронічний гідрамніоз часто виникає в кінці вагітності і посилює ризик передчасних пологів. З дотриманням адаптованого режиму, нормальним відпочинком, можливо довести вагітність до кінця без ускладнень.

Причини гідрамніоза:

 • діабет жінки;
 • порушення розвитку плоду
 • несумісність груп крові матері і дитини;
 • прееклампсія (гіпертонія, викликана вагітністю);
 • інфекції;
 • анемія у плода;
 • близнецовая вагітність;
 • невизначені аномалії.
 • Ризики для матері і дитини

  Гідрамніоз негативно відбивається стані вагітної жінки: розтягнення матки і тиск на неї амніотичного міхура викликає тиск на велику вену живота, що може викликати набряки і утруднення дихання. Також є ризик передчасних пологів. Він же є найбільшим ризиком для плоду.

  Що робити у випадку гідрамніоза?

  Діагноз «гідрамніоз» ставиться після огляду лікаря-гінеколога. Він робиться на основі визначення аномального положення матки в певний термін вагітності. Для визначення обсягу амніотичної рідини знадобиться ехографія.

  Додаткові аналізи потрібні в тому випадку, якщо причини гідрамніоза не ясні. Тоді можуть робити аналізи крові, щоб визначити потенційну інфекцію, або амніоцентез, який дозволить виявити можливі відхилення у розвитку плоду.

  Якщо поставлений діагноз, жінці необхідно якомога більше відпочивати і знаходитися в положенні лежачи або сидячи. Працюючим під час вагітності жінкам лікар рекомендує перервати свою професійну діяльність.

  Пункція з відкачуванням амніотичної рідини може здійснюватися, щоб трохи поліпшити стан жінки, яка відчуває дискомфорт. Але варто пам’ятати про те, що ця процедура може спричинити ризик передчасних пологів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.