Гідраденіт — дотримуйтесь правил особистої гігієни

Гідраденіт — це хронічне запалення, яке характеризується появою на шкірі вугрів і хворобливих припухлостей. Коли вони збільшуються і надриваються, з них витікає гній. Після них на шкірі можуть залишатися рубці. Гідраденіт вважається важкою формою акне. Вугрі та пухирі пі цьому захворюванні з’являються в глибоких шарах шкіри навколо сальних залоз і волосяних цибулин. Вони також виникають там, де зосереджена велика кількість потових залоз — пахвами в паху.

Гідраденіт може почати в підлітковому віці, зберігатися роками, і погіршуватися з часом. Рання діагностика та своєчасний початок лікування допоможуть впоратися з симптоми і запобігти появою нових пухирів і вугрів.

Симптоми

Найчастіше симптоми гідраденіти з’являються на тих ділянках шкіри, де зосереджено найбільше потових залоз — під пахвами, в області паху і навколо анального отвору. Вони також можуть з’являтися там, де шкіра регулярно піддається тертю, наприклад, на внутрішніх сторонах стегон або під грудьми. Гідраденіт може вражати окремий ділянкою шкіри або шкіру на багатьох частинах тіла.

 • Угри, як правило, чорні, при гідраденіт часто з’являються по два в одному місці.
 • Червоні хворобливі припухлості містять гній, який може мати неприємний запах. Припухлості іноді лопаються, заподіюючи пацієнтові ще більш сильний біль.
 • Хворобливі вузлики, які бувають розміром з горошину, можуть роками залишатися глибоко під шкірою. Як правило, більшість з них одного разу починає збільшуватися і запалюється.
 • Ранки на місці пухирів і вузликів загоюються дуже повільно і на їх місці часто залишаються помітні рубці.
 • Симптоми гідраденіта можуть погіршуватися через надмірної ваги, стресу, гормональних змін і сильного потовиділення.
 • При слабких симптомах гідраденіта пацієнт часто може обійтися домашніми або безрецептурними засобами. Якщо припухлості довго не проходять, викликають сильний біль, або з’являються все нові вугри і пухирі, зверніться за консультацією до лікаря.

  Причини

  Гідраденіт розвивається, коли отвори сальних залоз і / або волосяних цибулин виявляються заблокованими рідиною, омертвілі клітини шкіри і іншими речовинами, які виробляються оточуючими апокріннимі потовими залозами. Коли всі ці речовини втручаються з секретом сальних залоз, утворюється свого роду пробка. Скупчуються і розмножуються в такому середовищі бактерії можуть викликати інфекцію та запалення.

  Невідомо, чому саме блокуються залози, але передбачається, що це пов’язано з гормонами, генетикою, курінням і зайвою вагою. Іноді гідраденіт розвивається одночасно з іншими захворюваннями, такими як хвороба Крона і хвороба Грейвса.

  Фактори ризику

 • Належність до жіночої статі. Жінки частіше, ніж чоловіки, захворюють гідраденітом. Чому саме, невідомо.
 • Вік між пубертатом і 40 роками. Велика частина пацієнтів з гідраденітом належить до цієї вікової групи. Це захворювання дуже рідко вражає дітей; значно вища ймовірність його розвитку у пацієнтів старше 40 років.
 • Сімейний анамнез. Гідраденіт в сімейному анамнезі суттєво збільшує ризик розвитку цього захворювання.
 • Ускладнення

  Гідраденіт може викликати багато ускладнення, наприклад:

 • Освіта під шкірою мережі каналів, які значно ускладнюють лікування і сприяють появі все нових пухирів.
 • Рубці і зміни шкіри. Важкий гідраденіт може викликати появу рубців, множинних ямочок на шкірі і ділянок з гіперпігментація.
 • Обмеження рухливості. Іноді гідраденіт викликає такий сильний біль, що пацієнт не може нормально рухатися. Це особливо часто спостерігається у випадках, коли симптоми захворювання з’являються пахвами і на внутрішніх сторонах стегон.
 • Бактеріальний целюліт. При цій інфекції на шкірі з’являються червоні плями неправильної форми, як правило, гарячі на дотик і болючі. Захворювання може швидко поширюватися. Хоча інфекція може починатися як поверхнева, в кінці кінців вона вражає нижні шари шкіри і може поширитися на лімфатичні вузли і кровоносну систему.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.