Гетеросексуальний: норма або поширене явище

Прийшла якось до мене моя давня знайома, жінка, старше мене на п’ятнадцять років, мати двох дітей — розумний і тонкий людина. — Ти знаєш, я в розгубленості. Моя двадцятирічна дочка вчора привела до нас додому дівчинку. Ну, ми подумали, що це її подружка. А потім вона й каже: «Мама, тато, я — лесбіянка. І ми з Анею будемо жити разом ». Ось, не знаю, як бути.

У нашому суспільстві прийнято бути гетеросексуальним. Інші сексуальності викликають у суспільства не завжди адекватну оцінку.

А чи знаєте ви, що таке гетеросексуальність? Ге? Теросексуальность — в широкому сенсі слова феномен людської сексуальності, який включає або може включати в себе гетеросексуальну орієнтацію, гетеросексуальну ідентичність і / або гетеросексуальні поведінку. У вузькому сенсі слова гетеросексуальність — це сексуальна орієнтація, обумовлена як емоційне, романтичне (платонічне), еротичне (чуттєве) або статевий потяг тільки й виключно до осіб протилежної статі. Деякі психологи двома іншими сексуальними орієнтаціями називають гомосексуальність і бісексуальність, відокремлюючи їх від зоосексуальності, педофілії та ін, розглянутих, як патологічні.

Для чого це? У всьому, як завжди, винна природа. Людині потрібно розмножаться, відтворювати собі подібних, плодитися і населяти планету. Результат: самок повинні порушувати самці і те ж саме, але в зворотному порядку. Природно, саме тому гетеросексуальная орієнтація є найпоширенішою на Землі.

Але є і ще нюанси. За статистикою, абсолютно гетеросексуально орієнтованих людей не таке вже й переважна більшість. Американський соціолог Кінсі у своїх дослідженнях людської сексуальності ще в середині минулого століття запропонував шкалу сексуальності (так звана шкала Кінсі), в якій в якості однієї з декількох підшкал виступає гомо / бі / гетеросексуальність, поряд з такими подшкали, як гомо / бі / гетеросоціальность, гомо / бі / гетероестетічность, гомо / бі / гетероеротічность та ін

Шкала Кінсі — спроба виміряти сексуальну орієнтацію людей за шкалою від нуля (виключно гетеросексуальная орієнтація) до 6 (виключно гомосексуальна орієнтація). Так от, близько 15% чоловіків і близько 10% жінок у віці від 20 до 35 оцінили свою орієнтацію десь в районі трієчки. Тобто, це означає, що вони в рівній мірі практикують гетеросексуальні і гомосексуальні контакти.

Поняття «гендер». У сучасному світі багато що змінилося з часів Кінсі. Суспільство поступово приходить до визначення сексуальності не обов’язково за статевою ознакою. Людина більше не обертається тільки в площині своєї статі — враховуються і його соціальні ролі, і його психологічні характеристики. Можна народиться з статевими органами оп жіночим типом, все життя виконувати «чоловічу» роботу — стріляти, командувати — і ким же себе при цьому почувати? Визнати верховенство статевих органів або все ж погодиться з доводами мозку?

Якщо я не гетеросексуалів — я урод? Необов’язково. У стандартному розумінні моральним виродком людини роблять зовсім інші речі і постіль (крім, звичайно, кримінальщину) до цього всього відношення не має.

Отже, трошки висновків. В області людської сексуальності взагалі дуже складно говорити про якісь нормах. Розуміння «хто кому в ліжку потрібен» повинно хвилювати тільки учасників процесу — це в ідеалі. Але так як ми істоти соціальні, логічно з незвичайною ситуації випливають звичайні конфлікти. Крім того, пара, «зневажені підвалини гетеросексуального суспільства», буде багато чого позбавлена: можливості усиновити або народити дитину, можливості відкрито проявляти свої почуття і мати юридичні підтвердження свого статусу. Можливо, їх будуть лякати пеклом, чистилищем і іншими нехорошими місцями.

Але це все відбувається не тому, що хтось — поганий, а хтось хороший. Гетеросексуальність — не правильна поведінка, а виконання біологічної програми. Гомо, бісексуальність — усвідомлене слідування своїм бажанням. Що краще — вибирати вам. Але, думаю, і вибирати не доведеться. За вас все вирішить ваше тіло.

Наталія Руденко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.