Герпес — повзучий вірус

Найчастіше герпесом називають невеликі пухирі, що з’являються на губах. Ці наповнені рідиною пухирі з’являються на губах, в порожнині рота, а також на геніталіях, бувають дуже болісними. Вони досить швидко проходять, не залишають рубців, але можуть через деякий час з’явитися знову.

Існує два різновиди простого герпесвірусу:

 • HSV-1 — найпоширеніший, який зазвичай утворює так звану застуду на губах
 • HSV-2, або генітальний герпес. Як випливає з назви, його симптоми проявляються на геніталіях, проте трапляється, що пухирі від вірусів обох типів з’являються на будь-яких частинах тіла.
 • За статистикою, у 80% дорослого населення в крові є антитіла в HSV-1, у 25% — до HSV-2.

  Як передається герпес?

  герпес можна заразитися при тісних фізичних контактах в інфікованою людиною — наприклад, при поцілунках або сексі. Більшість людей заражається тим чи іншим видом герпесу у віці від трьох до п’яти років, але його симптоми проявляються не раніше, ніж після закінчення перехідного віку. Вірус герпесу проникає в клітини епідермісу — верхнього шару шкіри, викликаючи появу пухирів. Потім він переходить через нервові шляхи в нервові коріння, де на якийсь час стає неактивним.

  Ослаблення захисних механізмів організму, наприклад, якщо людина знаходиться в дуже холодному кліматі, або якщо його імунна система не працює належним чином, може привести до повторної появи симптомів герпесу.

  Симптоми герпесу

  Первинна інфекція може розвиватися різними способами. У деяких людей з’являються дуже незначні симптоми, а в деяких вони взагалі відсутні. Перший епізод захворювання зазвичай починається через 1-3 тижні після зараження. Протягом тижня симптоми проходять без сліду.

  Перший симптоми — це неприємне відчуття поколювання на шкірі. Через короткий проміжок часу з’являється кілька пухирів невеликого розміру, наповнених рідиною.

  Потім ці пухирі покриваються сухий скоринкою, яка поступово сходить за 8-10 днів. Вірус залишається заразним до тих пір, поки пухирі не виявляться повністю закритими скоринкою. Приблизно у 20% заражених герпесом епізоди цього захворювання виникають повторно протягом життя.

  Щоб знизити ймовірність повторного виникнення епізодів захворювання, як можна менше торкайтеся до ділянок шкіри, уражених пухирями від герпесу, мийте руки відразу після того, як торкалися до губ. Уникайте попадання рідини з пухирів на інші частини тіла — через це симптоми герпесу можуть з’явитися де завгодно.

  Ефективність роботи захисних механізмів організму дуже залежить від способу життя, тому обов’язково різноманітно харчуйтеся, регулярно займайтеся спортом і висипайтеся. Пам’ятайте, що тригери герпесу можуть відрізнятися у різних людей. У когось поява його симптомів пов’язано з менструацією, застудою, впливом сонячних променів, у когось це має інші причини. Звертайте увагу на те, після коли і як герпес активізується вас і намагайтеся уникати викликають ці епізоди факторів.

  Можливі ускладнення герпесу:

 • Попадання бактерій у відкриту рану, утворену на місці лопнув пухиря і, як наслідок, розвиток інфекції
 • У пацієнтів з атопічним дерматитом викликані герпесом пухирі в рідких випадках можуть поширюватися на великі ділянки шкіри
 • Часті загострення герпесу і / або поява пухирів в незвично великих кількостях можуть говорити про наявність більш серйозних захворювань, наприклад, пневмонії або ВІЛ, які послаблюють захист організму
 • Лікування

  Для лікування герпесу зазвичай використовують 5% мазь ацикловіру — її потрібно наносити на уражені ділянки шкіри 5 разів на день протягом 5 днів. Цю мазь можна купити в аптеці без рецепта лікаря.

  Лікування слід розпочинати одразу після появи симптомів. Це часто допомагає скоротити тривалість епізоду, а значить і період, коли герпес є заразним для оточуючих.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.