Гепатит С — «ласкавий вбивця»

Гепатит С — це захворювання, яке викликається вірусом, вражаючим печінку. З часом він може стати причиною таких хвороб, як цироз, рак печінки і печінкова недостатність. Багато людей дізнаються про те, що у них гепатит С тільки коли функція печінки у них вже серйозно порушена — це може відбутися через кілька років після зараження.

Історія відкриття

У деяких людей симптоми гепатиту С проявляються протягом відносно короткого часу, а потім настає одужання. Це гострий гепатит С, який зустрічається досить рідко. У більшості інфікованих розвивається хронічний гепатит С.

Хоча гепатит С може бути дуже небезпечним захворюванням, як правило, пацієнти з таким діагнозом продовжують вести повноцінне, активне життя.

Гепатит С був включений в список захворювань у 1989 році. Задовго до цього в багатьох країнах лікарі виявляли, що аналізи крові пацієнтів з порушеннями роботи печінки на гепатит А і В дають негативні результати. Ця невідома хвороба і була названа гепатитом С. Незабаром було проведено дослідження, згідно з даними якого близько 3% населення планети живуть з хронічним гепатитом С.

Як передається гепатит С

Вірус гепатиту С передається при контакті з кров’ю інфікованої людини, наприклад, при внутрішньовенному введенні будь-яких препаратів за допомогою погано продезінфікованої голки, а також під час нанесення татуювання або проколювання вух. Він в 10 разів заразною ВІЛ, який теж передається через кров.

У рідкісних випадках гепатит С може заразитися дитина під час пологів.

У фахівців немає єдиної думки про те, чи передається гепатит С під час сексуальних контактів. Ймовірно, ризик зараження при цьому дуже малий і збільшується, якщо у вас багато партнерів, а також якщо ви практикуєте різновиди сексу, які можуть призводити до травм статевих органів.

Найбільший відсоток заражених гепатитом С в Єгипті. Досить висока ймовірність заразитися гепатитом С там, а також в інших країнах, що розвиваються, особливо в африканських республіках. Медичне обслуговування в цих регіонах далеко не завжди відповідає європейським нормам безпеки, тому мандрівникам слід бути обережними, звертаючись за допомогою до місцевих лікарень.

Як можна заразитися гепатитом С

Гепатитом С можна заразитися, якщо ви обіймаєте, цілуєте інфікованого, п’єте і їсте з ним з одного посуду або користуєтеся однією ванною кімнатою.

Незабаром після зараження гепатитом С людина може помітити у себе наступні симптоми: постійна і безпричинна втома, болі в суглобах і в животі, шкірний свербіж, м’язові болі, темний колір сечі, жовтуватий колір шкіри і білків очей (жовтяниця). У більшості людей, хворих на хронічний гепатит С, дуже довго (до 10-15 років після зараження) відсутні будь-які симптоми цього захворювання.

Нерідко людина випадково виявляє, що заражений гепатитом С, наприклад, в ході загального медичного обстеження. Гепатит С виявляється під час аналізу крові. Якщо, згідно з результатами аналізу, у вас в крові є антитіла до вірусу гепатиту С, може знадобитися біопсія, щоб визначити, наскільки пошкоджений цей орган.

Якщо печінка пошкоджена не надто серйозно, пацієнт може обійтися без лікування. На сьогоднішній день кращим засобом проти гепатиту С є поєднання двох медикаментів: пегінтерферону і рибавірину. Їх ефективність для кожного окремого взятого пацієнта залежить від того, наскільки порушена робота печінки, а також від різновиду гепатиту С.

Щоб запобігти або уповільнити подальший розвиток хвороби, потрібно правильно харчуватися, займатися спортом і, що особливо важливо, уникати алкоголю і заборонених препаратів. Крім того, деякі ліки можуть негативно впливати на печінку — лікар повинен враховувати це, виписуючи хворому на гепатит С небудь медикамент.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.