Гепатит — бич нашого часу

Гепатит це запалення печінки, найчастіше викликане вірусною інфекцією. Існує п’ять основних вірусів гепатиту — A, B, C, D і E. Ці типи гепатиту останнім часом викликають серйозну заклопотаність через почастішання випадків зараження, в тому числі, з летальним результатом, а також через можливість епідемічного поширення гепатиту. Зокрема, гепатити типу В і С призводять до хронічним захворюванням у сотень мільйонів людей і в даний час є найбільш поширеною причиною цирозу печінки і раку.

Гепатит А і Е зазвичай розвивається в результаті вживання зараженої їжі або води. Зараження вірусами гепатиту B, C і D відбуваються в результаті парентеральних контактів з інфікованими рідинами організму.

Найбільш поширеними способами передачі цих вірусів є контакт з кров’ю або продуктами крові, інвазивні медичні процедури при використанні зараженого обладнання; гепатит В може передаватися від матері дитині під час пологів і при сексуальних контактах без презерватива.

Гепатит може протікати безсимптомно, а іноді викликає такі симптоми, як жовтяниця, темний колір сечі, крайня втома, нудота, блювання та біль у черевній порожнині.

Типи гепатиту

 • Гепатит А викликає вірусом гепатиту А, який зазвичай присутній у фекаліях зараженої людини і найбільш часто передається через заражену їжу і воду. Деякі сексуальні практики також можуть сприяти поширенню гепатиту А. Інфекція часто протікає в м’якій формі; людина повністю видужує і у нього розвивається імунітет від інфекцій, викликаним вірусом гепатиту А. Однак в деяких випадках гепатит А протікає в дуже важкій формі і викликає загрозливі для життя стани. У деяких регіонах планети з дуже поганими санітарними умовами більшість людей заражається гепатитом А. Існують безпечні та ефективні вакцини для запобігання гепатиту А.
 • Гепатит В передається через заражену кров, сперму, і інші рідини організму. До груп ризику по зараженню гепатитом В відносяться люди, що приймають ін’єкційні наркотики, що мають багато статевих партнерів, а також медпрацівники. Від гепатиту В також існує ефективна вакцина.
 • Гепатит С передається переважно через кров. Це може статися під час переливання крові або при використанні нестерильного медичного обладнання. Зараження під час статевих контактів також можливо, але трапляється значно рідше. Від гепатиту С не існує вакцини.
 • Гепатитом D можуть заразитися лише люди, заражені гепатитом В. Подвійне зараження може привести до більш серйозного захворювання; прогноз при цьому менш сприятливий, ніж в інших випадках. Вакцинація гепатиту В забезпечує захист від гепатиту D.
 • Гепатит Е, як і гепатит А, передається через заражену воду та їжу. Спалаху гепатиту Е особливо часто трапляються в країнах, що розвиваються. Вакцина від вірусу гепатиту Е вже розроблена, але поки доступна далеко не скрізь.
 • Кілька фактів про гепатит

  За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я:

 • 1,4 мільйона випадків зараження гепатитом А реєструється щорічно.
 • 2 мільярди людей (за приблизними оцінками) у всьому світі в той чи інший час були інфіковані гепатитом В.
 • У світі живе, по менше мірі, 130 мільйонів чоловік з хронічним гепатитом С, серед них близько 9 мільйонів — у Європі.
 • Щороку близько 1,5 мільйона чоловік помирає від гепатиту В або С.
 • 28 липня 2011 відзначався першою установою ВООЗ вмемірний день по боротьбі з гепатитом.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.