Гепаринова мазь — застосовувати обережно

Речовини, що зменшують згортання крові, широко застосовуються в медицині для запобігання утворення згустків крові і розсмоктування вже утворилися згустків під час хірургічних операцій, у пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда та в багатьох інших випадках. Ці речовини називаються антикоагулянтами. Вони запобігають формуванню фібрину — основного білка в складі згустків крові, і припиняють ріст вже утворилися згустків. Антикоагулянти можуть впливати на утворення згустків крові на різних стадіях. Розрізняють антикоагулянти прямої дії (речовини, що діють на тромбін прямо в крові) і непрямої дії (засоби, що інгібують синтез речовин, відповідальних за згортання крові, наприклад, протромбіну, в печінці).

Механізм дії гепарину

Гепарин — це антикоагулянт, що володіє антитромботичні і протизапальною дією. Він використовується для профілактики і лікування тромбозу, тромбофлебіту, тромбоемболії і тромбоемболічних ускладнень. Цей препарат впливає прямо на плазму крові, активізуючи агенти, що підсилюють антикоагулянтну дію.

Гепаринова мазь — це комбінований препарат для зовнішнього застосування, до складу якого входять гепарин, бензокаїн і бензілнікотінат. Поступово відділяючись від решти складових мазі, гепарин починає чинити антитромботичну та помірну протизапальну дію. Він забезпечує розсмоктування вже існуючих та запобігання утворення нових згустків крові. Бензокаїн є місцевим анестетиком і зменшує біль. Бензілнікотінат розширює поверхневі кровоносні судини, покращуючи всмоктування гепарину. Гепаринова мазь застосовується зовнішньо при ураженнях кінцівок, викликаних тромбофлебітом, тромбозом, а також при гемороїдальних ушкодженнях вен.

Показання та протипоказання до застосування гепариновой мазі

гепаринова мазь можна використовувати при наступних проблемах:

 • Тромбофлебіт (утворення тромбів і запалення венозних стінок, переважно в поверхневих венах).
 • Варикозне розширення вен і його ускладнення, наприклад, тромбофлебіт і переміщення тромбів.
 • Тромбоз гемороїдальних вен.
 • Посттравматичні гематоми, у тому числі на м’язах і сухожиллях; травми суглобів, включаючи розтягування і вивихи.
 • Спортивні травми, набряки.
 • Запалення вен після внутрішньовенної ін’єкції.
 • Дозування гепарину підбирається індивідуально. Треба брати до уваги загальний стан здоров’я пацієнта.

  Протипоказаннями до застосування гепариновой мазі є:

 • Виразково-некротичні процеси в області, ураженої тромбофлебітом.
 • Порушення згортання крові.
 • Тромбоцитопенія — зниження рівня тромбоцитів у крові.
 • Підвищена чутливість до гепарину.
 • гепаринова мазь не можна наносити на відкриті і гнійні рани.
 • Під час вагітності використовувати гепаринова мазь можна виключно за призначенням лікаря і тільки під його наглядом. У період лактації застосування гепариновой мазі вважається безпечним, однак використати її теж потрібно тільки за порадою лікаря.

  Застосування гепариновой мазі

  Гепаринова мазь наноситься легкими масажними рухами і тонким шаром на уражені ділянки шкіри і область навколо них, 2-3 рази на день. Для лікування пухлини від забитого місця потрібно застосовувати мазь не більше десяти днів; при запаленні поверхневих вен — один або два тижні.

  При тромбозі гемороїдальних вен гепаринова мазь застосовується ректально. Її потрібно використовувати щодня до повного зникнення симптомів. Це відбувається в середньому через 3-14 днів.

  Передозування та побічні ефекти

  Симптомом передозування гепарину може бути кровотеча; в цьому випадку потрібно якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

  Побічними ефектами використання гепариновой мазі також можуть бути свербіж шкіри, кропив’янка і дерматит.

  Будучи високомолекулярним з’єднанням, гепарин може викликати гіперсензітівние реакції. Пацієнтам, схильним таких реакцій, перед початком застосування гепариновой мазі потрібно нанести трохи мазі на невелику ділянку шкіри; якщо протягом доби ознаки гіперсензітівной реакції не з’являться, мазь можна використовувати, в зворотному випадку лікар повинен призначити інший антикоагулянт.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.