Генетично модифіковані продукти: мутанти на нашому столі

загрузка...

Неважливо, в якому місті ви живете, абсолютно всім потрібно ретельно стежити за тим, що потрапляє на стіл. Правильне харчування сьогодні актуальне як ніколи. Переконайтеся, що у вашому щоденному раціоні є свіжі овочі та фрукти, злаки, м’ясо і молочні продукти. Багато з нас звикли харчуватися правильно, але, на жаль, навіть на перший погляд нешкідлива їжа може бути повна шкідливих добавок, навіть якщо вона спочатку має натуральне походження. Вона може бути приємною на смак і запах, і всім цим бути зобов’язана стороннім компонентам.

Подивіться фільм Роберта Кеннера «Їжа» — він проллє світло на багато з того, чим ми сьогодні харчуємося, і можливо, перегляд цієї документальної картини змусить вас багато чого змінити в своєму денному раціоні.

Перед вами список продуктів, які дуже люблять американці, і люблять настільки сильно, що відмовитися від них вони не в силах — а варто було б.

Як все починалося

Ще кілька десятиліть тому все було набагато простіше і безпечніше, в тому числі і їжа. Люди вживали картоплю, м’ясо, їли овочі, пили чисту воду і молоко. Але в 50-60-ті роки американці сильно змінили своїм харчовим звичкам і стали вводити в щоденний раціон інші продукти. Нерафінована, натуральна їжа стала поступатися місцем іншій — простіший, більш економічною. І почалося все з сирної пасти Cheez Whiz, яка тоді влаштувалася в кожному американському холодильнику.

Ера Cheez Whiz

У 1953 році американці перестали робити тости з сиром, віддавши перевагу їм практичне винахід компанії Kraft — сирну пасту, яка за смаком практично не відрізнялася від традиційного сиру, але містила велику кількість консервантів, емульгаторів, ароматизаторів. Такі продукти дуже швидко знайшли свого покупця. Виробник, виготовляючи подібні продукти, витрачає грошей набагато менше, ніж цього варто натуральна їжа, а так як це дешевше, покупець не змушує себе чекати — він платить менше за практично той же самий смак. Тим більше що значна кількість консервантів збільшує термін придатності продукту, що дуже зручно. Сьогодні з цієї ж причини продовольчий ринок повниться саме такими продуктами.

Спадщина тітоньки Джемайми

Коли в 1966 році на прилавках з’явився кленовий сироп Aunt Jemima, він справив фурор — коштує недорого, і дуже смачно! Сучасний сироп практично не містить натурального кленового соку, який замінюють ароматичні добавки, що імітують його смак і запах. Також він включає деякі окремі компоненти, які об’єднують цей продукт з милом і фотоелементами.

Чи не бажаєте пастили?

Сучасна пастила — це сильно редукована і видозмінена версія оригінального рецепту. Рослини алтей раніше використовували для її приготування, але тепер це ласощі — не більше, ніж ще один вид гумового рафінованого продукту, яким заповнені полиці продовольчих магазинів. Пастила містить цукор, модифікований кленовий сироп, желатин і багато штучні інгредієнти. Тим не менш, його люблять і з задоволенням вживають у великих кількостях. За даними Асоціації кондитерів американці з’їдають 90 млн фунтів пастили на рік.

Незамінний хот-дог

Більшість з нас любить і їсть хот-доги — цього не приховаєш. Але давайте подумаємо, а чи є в них справжнє, натуральне м’ясо? Створення сосиски для хот-дога виглядає приблизно так: береться кістку із залишками м’яса, обрізки від свинини або курки і ретельно змішується з масою штучних добавок. Потім це «м’ясо» ми і бачимо в своїх хот-догах, коли приходимо в громадське місце, на стадіон, наприклад. Ми уплітати один за іншим хот-доги, де в шматку хліба єдине, що є натурального — це якраз мала дещиця обрізків і залишків, а інше — нітрати, ароматизатори, барвники та інші штучні наповнювачі маленької сосиски.

Желе

Желе для багатьох — це улюблений десерт. Тим не менш, незважаючи на своє натуральне походження, більшість сучасних найменувань желе — це продукти-мутанти. Ключовий натуральний інгредієнт желе — желатин, який і надає кінцевому речовині його характерну консистенцію. Але для того, щоб розчинити кісточки, з яких і отримують колаген для утворення желатину, використовуються потужні хімічні розчинники. Потім до цього продукту додається цукор, барвники, ароматизатори, смакові добавки, які і додають желе той вигляд, який і приваблює покупців на прилавках супермаркетів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.