Геморой при вагітності — повне вилікування можливе

Гемороєм під час вагітності страждає майже кожна друга жінка. Про загрозу цього захворювання при вагітності знав ще Гіппократ. Тим не менше, проблема ця актуально і сьогодні, коли існує достатньо препаратів для лікування цього захворювання, адже багато лікарські препарати при вагітності протипоказані.

Що таке геморой і чому він так часто виникає під час вагітності

Геморой — це розширення вен кінцевого відділу прямої кишки і заднього проходу, яке супроводжується певними ознаками. Геморой — дуже часте захворювання, причиною його, перш за все, є вертикальне положення людини, в результаті якого венозна кров змушена протікати знизу вгору, що сприяє утворенню застою в нижній половині тулуба і ногах. Застій посилюється при малорухливому способі життя і неправильному харчуванні — все це веде до запорів і ще більшого збільшення застійних явищ.

У вагітних жінок до цих чинників приєднуються постійний тиск зростаючої матки на низ живота, яке здавлюють вени цій області, а також постійні запори, зумовлені низькою руховою активністю кишечника. Причина зниження рухової активності кишечника — велика кількість прогестерону в крові, який пригнічує будь-яку м’язову активність, здатну викликати загрозу переривання вагітності.

З ростом плоду збільшуються і прояви геморою. У здорових жінок геморой з’являється у другій половині вагітності, але якщо геморой був і до вагітності або при спадковій схильності (наприклад, виражений геморой був у матері) ознаки геморою з’являються набагато раніше — вже в кінці першого триместра (після 12 тижнів).

Ознаки геморою при вагітності

Під час вагітності геморой може протікати як гостро, таки хронічно. Гострий геморой виникає раптово, причиною його найчастіше є утворення тромбу в венах прямої кишки. При цьому швидко утворюються зовнішні, дуже болючі вузли. Виникають пекучі болі, особливо, після дефекації. Вузол стає щільним, різко хворобливим, може досягати в діаметрі 2-3 см, шкіра над ним почервоніла, набрякла, з синюшним відтінком.

Через 5-10 днів гострі явища зазвичай стихають, вузол розм’якшується і набухає тільки при напруженні. Ця ознака свідчить про те, що зовнішній геморой переходить в хронічну форму, при цьому під час дефекації можуть випадати гемороїдальні вузли і виникати кровотеча. Все це супроводжується сверблячкою та іншими неприємними відчуттями в області заднього проходу.

Ізольований внутрішній геморой протікає в основному хронічно, при цьому кілька тижнів турбують явища дискомфорту в області заднього проходу, а потім з’являється кров у фекальних масах, поступово її стає більше, кров виділяється краплями і навіть струменем після дефекації. Болей при цьому може не бути, по мірі збільшення гемороїдальні вузли починають випадати із заднього проходу при дефекації, вправлений після неї мимовільно. Через деякий час жінці доводиться вправляти їх рукою. Наступний етап — втрата тонусу м’язів прямої кишки і випадання вузлів при самому легкому напруженні або без нього. Із заднього проходу періодично виділяється слиз, дратуючи шкіру в цій області. Можливо нетримання газів.

Ускладнення геморою при вагітності

Геморой може ускладнитися тромбофлебітом — закупоркою вен тромбом і запаленням стінки вени. При цьому з’являються дуже сильні болі, піднімається температура. Якщо не вжити заходів, то це загрожує виникненням гнійного запалення навколишніх м’яких тканин, що дуже небезпечно при вагітності.

Гемороїдальні вузли можуть обмежуватися (здавлюватися навколишніми тканинами), болі при цьому посилюються. Тривалий утиск веде до омертвіння тканин (некрозу), що загрожує кровотечами і приєднанням інфекції.

Постійні кровотечі з гемороїдальних вузлів можуть призвести до появи залізодефіцитної анемії, а це означає, що у жінки знизиться гемоглобін, плід не буде отримають достатньої кількості кисню (кисень доставляється з легенів до тканин гемоглобіном) і почне відставати в розвитку.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.