Геморой після пологів: головне — профілактика

Геморой — це запалення і розширення вен ( дуже схоже на варикоз), розташованих навколо прямої кишки. Відня в цій області утворюють вузлики, і розмір геморою зазвичай варіюється від розміру родзинки до розміру ягоди винограду. Ці утворення можуть викликати тільки незначний свербіж, а можуть бути і дуже болючими. Іноді вони викликають ректальна кровотеча, особливо під час дефекації. Іноді збільшені вени висовуються з ануса.

Геморой досить часто зустрічається у жінок на пізніх термінах вагітності і після пологів. У деяких жінок геморой вперше розвивається після пологів; у тих, у кого він був раніше, під час вагітності у великій ймовірність станеться рецидив. На щастя, в більшості випадків з цим порушення досить легко впоратися.

Чому розвивається геморой?

Вагітність і пологи роблять жінку схильної до геморою, а також варикозного розширення вен на ногах і, іноді, навіть на вульві, з багатьох причин. По-перше, чим більше стає дитина, тим більший тиск матка чинить на вени нижньої частини тіла, в тому числі, і на вени, розташовані навколо прямої кишки.

друге, гормон прогестерон, вироблення якого істотно збільшується з самого початку вагітності, надає розслабляючу дію на венозні стінки. Взагалі, ця функція прогестерону призначена для розслаблення м’язів, щоб черевна порожнина легше розтягувалася під тиском зростаючої матки і, звичайно, щоб пологи пройшли якомога легше. Разом з цим прогестерон розслабляє і венозні стінки, які в результаті значно легше розтягуються. Крім того, прогестерон може викликати більш часті, ніж зазвичай, запори, так як він уповільнює роботу травного тракту. Це з часом також може призвести до розвитку геморою.

Вплив усіх цих факторів може призвести до того, що після пологів жінки розвинеться повноцінний геморой. Вірогідність цього зростає, якщо пологи були особливо травматичними і / або вага дитини істотно перевищує середню вагу новонароджених.

Лікування

Зазвичай геморой, який розвинувся після пологів, досить скоро проходить сам. Проте є способи, використовуючи які, ви зможете полегшити його симптоми.

 • Кілька разів в день прикладайте до заднього проходу кубики льоду, загорнуті в м’яку тканину.
 • Приймайте теплі ванни, якщо це дозволив лікар. (Протягом деякого часу після пологів ванна може бути протипоказана).
 • Замість туалетного паперу використовуйте вологі серветки. У деяких аптеках можна купити спеціальні серветки для страждаючих від геморою.
 • Попросіть лікаря порекомендувати вам безпечні місцеві анестетики або свічки. У продажу є багато безрецептурних засобів від геморою, але жінка в період після пологів обов’язково повинна радитися з лікарем, перш ніж приймати будь-якої препарат.
 • Спробуйте зменшити тиск на ректальні вени. Намагайтеся не сидіти і не стояти протягом тривалого часу. Те, що можна робити лежачи, робіть лежачи — наприклад, лягайте, щоб погодувати грудьми, почитати або подивитися телевізор.
 • При сильному болі можете прийняти ібупрофен — він безпечний, навіть якщо ви годуєте грудьми. (Однак якщо ви годуєте грудьми і / або у вас є ризик вагінального або ректального кровотечі, не приймайте аспірин або будь-які інші медикаменти, до складу яких входить ацетилсаліцилова кислота).

  Не приймайте знеболюючі у великих дозах, ніж вказано на упаковці. Якщо біль не проходить, зверніться за консультацією до фахівця.

  Щоб прискорити одужання, вам необхідно уникати запорів. Для цього вживайте якомога більше клітковини (її багато в овочах, фруктах, цільнозернових і бобових), пийте більше води (8-10 склянок на день). Вам необхідні регулярні фізичні навантаження — хоча б нетривалі прогулянки швидким кроком. Можливо, варто попросити лікаря порекомендувати вам безпечне проносне або харчові добавки з клітковиною.

 • Відчуваючи позиви до дефекації, не чекайте. Через це стілець стає більш сухим і твердим.
 • Робіть вправи Кегеля. Це поліпшить циркуляцію крові в області прямої кишки і посилить м’язи навколо ануса, що значно зменшить ймовірність повторного розвитку геморою. Ці вправи також зміцнюють і тонізують м’язи навколо піхви і уретри, що допоможе вам швидше відновитися після пологів.
 • Якщо перераховані заходи виявляються неефективними, зверніться до лікаря. Це також слід зробити, якщо у вас почнеться ректальна кровотеча.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.