Гематоген — ласощі, заповнюють втрату крові

загрузка...

Гематоген, всім відома біологічно активна добавка, вперше був придуманий ще в кінці дев’ятнадцятого століття: коли медичному співтовариству вдалося встановити, що залізо входить до складу крові, фармацевтичні компанії в масовому порядку почали розробляти численні препарати крові та заліза. Одним з результатів, крім рідких мікстур на основі крові худоби, став гематоген, випущений в Швейцарії в дев’яностих роках дев’ятнадцятого століття, а в Росії з’явився після революції 1917 року.

Що таке гематоген

Чітко визначити приналежність гематогену до класу лікарських препаратів або біологічно активних добавок (БАДів) неможливо: з одного боку, фармакологічна дія гематогену давно вивчено (зокрема, відомо, що гематоген, будучи препаратом на основі заліза і крові, стає ефективним лікарським засобом при анемії), а, з іншого боку, сьогодні існує безліч інших, куди більш дієвих засобів для лікування анемії, тому гематоген цілком може вважатися і БАДом. Крім того, виключно в силу сучасного податкового законодавства продавати гематоген під виглядом лікарського препарату, а не біологічно активної добавки, виробникам куди вигідніше. Як би там не було, користь гематогену безсумнівна: він містить цілу «колекцію» поживних речовин — білків, жирів і вуглеводів.

Фактично гематоген являє собою препарат, що виготовляється з сухої обробленої крові великої рогатої худоби з додаванням ряду інгредієнтів, які покращують його смак: своєрідний, але приємний смак гематогенним забезпечують мед, згущене молоко, аскорбінова кислота або добавки типу кокосової або шоколадної стружки, горіхів. За рахунок основного «інгредієнта» гематогену, крові, цей препарат стає відмінним джерелом заліза, необхідного для утворення еритроцитів (червоних кров’яних тілець). Для формування еритроцитів необхідний гемоглобін — залізовмісний білок.

Користь

Гематоген корисний і як загальнозміцнюючий, профілактичний засіб, і як допоміжний засіб при лікуванні ряду досить серйозних захворювань. В першу чергу регулярне вживання гематогену допомагає нормалізувати метаболічні процеси і природний процес утворення крові за рахунок підвищення вмісту гемоглобіну в крові. Крім того, білок у складі гематогену — повноцінне джерело всіх амінокислот, необхідних для нормальної роботи всіх систем організму, причому співвідношення кількості цих амінокислот у складі гематогену оптимально для людини. Нарешті, гематоген стимулює процес абсорбції заліза в кишечнику, тим самим заповнюючи брак цього мікроелемента в організмі. Більш того — регулярне вживання гематогену благотворно діє на стан шкіри, стимулює ріст волосся і нігтів за рахунок підвищеного вмісту в складі гематогену вітаміну А. Цей вітамін корисний не тільки для здоров’я шкіри, волосся і нігтів, але і для поліпшення зору.

Гематоген як лікарський, а не профілактичний засіб корисний при анемії, пов’язаної з нестачею заліза в організмі, різних порушеннях харчування, що призводять до дефіциту поживних речовин, а також при хронічних захворюваннях, що супроводжуються кровотечею (до таких відносяться, наприклад, виразка дванадцятипалої кишки і виразка шлунку).

Протипоказання

Хоча гематоген — препарат, за великим рахунком, натуральний, у нього є кілька протипоказань. В першу чергу, гематоген не можна вживати при алергії на будь-яку зі складових препарату. Не рекомендовано вживання продукту при різних порушеннях вуглеводного обміну і при анемії, обумовленої не браком заліза, а іншими чинниками. Нарешті, не рекомендується вживати гематоген при ожирінні і цукровому діабеті, оскільки в складі цього препарату міститься досить велика кількість легкозасвоюваних вуглеводів, здатних спровокувати різке підвищення рівня цукру в крові. Побічних ефектів у гематогену практично немає — в рідкісних випадках при перевищенні денної норми гематогену можуть спостерігатися діарея чи нудота.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.