Гемангіома у дітей: видалити вчасно

Гемангіома у дітей — це досить часте явище . При цьому не завжди можна передбачити, як вона поведеться з віком. Невеликі гемангіоми можуть рости з ростом дитини, а після припинення росту зменшуватися. А буває і так, що досить велика гемангіома швидко зменшується і проходить ще в дитячому віці.

Особливості гемангіом у дітей

Гемангіоми шкіри і слизових оболонок у дітей зустрічаються часто і складають половину від усіх пухлин м’яких тканин. При цьому гемангіоми новонароджених можуть дуже швидко рости, досягаючи нерідко великих розмірів. Деякі ж гемангіоми, навпаки, швидко зменшуються, запустівають і проходять.

Всі гемангіоми у дітей прийнято розділяти на прості або капілярні (вони знаходиться на поверхні шкіри), кавернозні (підшкірні), комбіновані (складаються з шкірної та підшкірної частин) і змішані (що складаються з різних тканин, вони складаються з судинних утворень і клітин інших тканин — сполучної, нервової, лімфоїдної).

У дівчаток гемангіоми виникають значно частіше, ніж у хлопчиків. З’являються гемангіоми зазвичай відразу після народження або в перші кілька тижнів життя. Розгромна гемангіома найчастіше відразу починає зростати, особливо протягом перших місяців життя, але до року бурхливий ріст пухлини зазвичай сповільнюється і потім вона росте вже не так швидко. Помічено, що у недоношених дітей гемангіоми ростуть набагато швидше, ніж у доношених.

За гемангіомою слід постійно спостерігати, такі діти повинні бути на диспансерному обліку у дитячого хірурга. Якщо пухлина росте дуже швидко, то вирішується питання про її видаленні в спеціалізованому дитячому хірургічному відділенні.

Гемангіоми можуть бути великими одиничними і дрібними множинними. Точну площу гемангіоми у дитини іноді буває важко визначити, оскільки частина її може знаходитися під шкірою і зовні не виявлятися.

Зовнішній вигляд і протягом гемангіом у дітей

Капілярні гемангіоми на шкірі розташовуються на поверхні шкіри, в деяких випадках злегка виступаючи над нею. Поверхня їх гладка, чітко відмежована від оточуючих тканин, червоного або синюшно-червоного кольору. Якщо натиснути на таку гематому пальцем, то вона блідне, а після видалення пальця знову відновлює свій колір.

Кавернозні гемангіоми являють собою підшкірні м’які еластичні вузли, шкіра над якими не змінена або має злегка синюшний вигляд. Якщо на такий вузол натиснути, то він спадає, а потім знов розправляється. На дотик Кавернозна гематома має більш високу температуру, ніж навколишні тканини.

Комбіновані гемангіоми виглядають в залежності від того, який вид в них переважає — поверхневий капілярний або підшкірний кавернозний. Змішані гемангіоми мають зовнішній вигляд, відповідний входять до їх складу тканинам.

Зростання гемангіом може бути швидким, повільним або зовсім відсутніми. Протягом гемангіом може ускладнитися виразкою, кровотечею і приєднанням інфекції. Найчастіше це трапляється в перші півроку життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.