Гемангіома після ін’єкції: при правильному лікуванні пройде

Гемангіома — це доброякісна пухлина, що утворилася на натомість вродженого неправильного розвитку дрібних кровоносних судин. Невеликі гемангіоми не потребують лікування. Якщо ж гемангиому з якоїсь причини потрібно видалити, то для цього існує кілька методів, у тому числі видалення шляхом ін’єкції.

Що таке склерозуючий терапія гемангіоми

Склерозірцющей терапією гемангіоми називається введення в область пухлини спеціальних хімічних речовин, які викликають її асептичне (без інфекції) запалення або тромбування, що призводить до запустеванію кровоносних судин, що становлять основу пухлини і заміщенню їх сполучною тканиною. Вперше такий метод лікування гемангіом був застосований в другій половині дев’ятнадцятого століття німецьким хірургом Швальбе, який використовував для склерозирования спирт. Пізніше з цією метою в область гемангіоми вводили формалін, хінін-уретан і деякі інші речовини.

Склерозирование гемангіом користується популярністю і сьогодні, з цією метою зазвичай використовують 70% спирт або 25% саліцилат натрію, які вводять у вигляді ін’єкцій. Через кілька днів після ін’єкції на її місці виникав запальний процес, після того, як цей процес закінчується, ін’єкції повторюють. І так до тих пір, поки гемангіома повністю не зникає.

Лікувати великі гемангіоми таким способом неможливо, так як для них потрібне введення великого об’єму склерозирующего речовини, а це призводить до руйнування тканин з утворенням виразок і наступним формуванням рубців. Але невеликі гемангіоми лікувати шляхом склерозування цілком можна.

Недоліки та ускладнення склерозуючою терапії

Недоліками такого лікування є хворобливість і тривалість лікування. Іноді після склерозуючою терапії виникали ускладнення у вигляді кровотеч, виразок, нагноєнь з подальшим формуванням грубих рубців. При проведенні таких ін’єкцій в області обличчя іноді виникає стійкий парез мімічної мускулатури через пошкодження лицьового нерва.

склерозуючий терапія як спосіб лікування гемангіом проста у виконанні, але дуже болюча і потребує тривалого лікування. Крім того, для того, щоб лікування було успішним, необхідно проводити правильний відбір пацієнтів, так як склерозуючий терапія підходить не всім. При правильному відборі пацієнтів і проведенні лікування склерозуючий терапія дуже ефективна і не залишає після себе грубих рубців.

Показання та протипоказання для склерозуючою терапії гемангіом

Склерозуючому терапія гемангіом показана при невеликих глибоко розташованих капілярних гемангіомах (вони складаються з переплітаються дрібних кровоносних судин), невеликих кавернозних гемангіомах (що складаються з досить великих порожнин, наповнених кров’ю) і змішаних гемангіомах особи та кінчика носа. Показано також лікування таким способом гемангіоми століття, губи, вушної раковини, мови, порожнини рота. Особливо часто Склеротерапія застосовується при лікуванні гемангіом, розташованих в незручних для хірургічного видалення місцях.

Протипоказано ін’єкційне лікування при великих гемангіомах і при схильності організму пацієнта до утворення келоїдних рубців (великих червоних рубців, схильних до розростання, звичайно це залежить від індивідуальних особливостей організму). Протипоказаний цей вид лікування при гемангіомах, поширених в підшкірну клітковину, розташованих в місцях, які не можуть бути травмованими, наприклад, в привушної області, в області грудної залози, промежини, в області статевих органів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.