Гемангіома печінки: безсимптомна і безпечна

Гемангіома в тканини печінки зустрічається частіше, ніж у решти внутрішніх органах. У більшості випадків захворювання протікає непомітно і гемангіома може взагалі ніколи не виявитися. Але при великій гемангіома печінки існує небезпека її розриву і внутрішньої кровотечі.

Як виникає і розвивається гемангіома печінки

Гемангіома печінки — це вроджена патологія дрібних вен печінки, яка розвивається при переплетенні їх стінок. При цьому в освіті гемангіоми беруть участь всі елементи стінки вени. Зустрічається гемангіома печінки частіше у жінок. Невеликі гемангіоми зазвичай бувають випадковою знахідкою під час операцій або після смерті по будь-якому іншому приводу.

Зазвичай гематома печінки має кавернозний характер, тобто вона представлена великими порожнинами (кавернами) різної форми, заповненими кров’ю. Порожнини розділені тонкими перегородками із сполучної тканини і вистелені епітелієм. У таких порожнинах кров іноді згортається з утворенням тромбів, які потім просочуються солями і проростають сполучною тканиною (організовуються).

Зростає гемангіома печінки зазвичай не всередину, в тканину печінки, а назовні, тканина печінки (паренхіму) вона вражає рідко.

Як протікає гемангіома печінки

Гемангіома печінки зазвичай протікає безсимптомно і виявляється тільки в тому випадку, якщо досягає великих розмірів. У цьому випадку можуть виявлятися такі ознаки, як нудота, блювання, порушення перетравлювання їжі, жовтушність шкіри і слизових оболонок, збільшення печінки в розмірах.

При зростанні гемангіоми велика небезпека її розриву з появою внутрішньої кровотечі та ознак гострого живота: різкою раптової блідості, болю в животі і неможливістю до нього доторкнутися (м’язи живота рефлекторно напружуються і не дозволяють натискати на живіт). Ознакою внутрішньої кровотечі є різке зниження артеріального тиску, запаморочення і втрата свідомості.

Ще одним ускладненням гемангіоми печінки може бути її перетворення в злоякісну пухлину (малігнізація). Але це трапляється досить рідко — гемангіома взагалі рідко малігнізуються.

Велика гемангіома печінки може виявитися і у випадку здавлювання їй жовчовивідних шляхів або сусідніх органів, з появою спайок або виникненням тромбозу вен печінки.

Діагностика гемангіоми печінки

Маленьку гемангиому печінки важко виявити, в більшості випадків вона виявляється випадково, в процесі обстеження з приводу інших захворювань. Якщо окремі частини гемангіоми організувалися з просочуванням її солями і утворенням кісткових перегородок, то її можна виявити на рентгенограмі. Для уточнення діагнозу проводиться комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія (КТ або МРТ).

Іноді підтвердити діагноз допомагає рентгенографія судин печінки (ангіографія печінки), при якій контрастне речовина заповнює судинні простору гемангіоми і тривало затримується в них.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.