Гемангіома нирок: операція допоможе

Гемангіома нирок — це рідкісне захворювання, тим не менше , воно зустрічається і може бути причиною серйозних ускладнень. У більшості ж випадків невеликі гемангіоми нирок протікають непомітно, а у дорослих людей вони схильні до зменшення і навіть до зникнення.

Чому виникає гемангіома нирок

Гемангіома нирок є наслідком вродженого дефекту кровоносних судин і виникає з переплетення їх стінок. Зустрічається гемангіома нирок рідко, як і більшість доброякісних захворювань у цій області. Розвивається вона найчастіше в мозковій речовині нирок або у стінці ниркової балії (початку сечовивідних шляхів). Іноді вона зустрічається і в кірковій речовині нирок, у цьому випадку можуть виникати масивні крововиливи.

Як і будь-яка гемангіома, гемангіома нирок схильна до зростання під час росту всього організму, тобто в дитячому та підлітковому віці. У дорослих гемангіома росте рідко. Тим не менш, зустрічаються і такі гемангіоми, які перше виявляються вже в літньому віці.

Велика рідкість доброякісних пухлин нирки і можливість їх малігнізації (перетворення процесу в злоякісний) змушує кожного разу підозрювати саме злоякісний процес, повністю обстежити хворого і при збереженні підозри на злоякісне новоутворення видаляти пухлину.

Як може проявлятися гемангіома нирок

Невелика гемангіома нирок найчастіше ніяк не виявляється, тобто протікає безсимптомно. Але якщо вона збільшується, здавлює навколишні тканини і порушує кровообіг в них, то найчастіше на ранніх етапах це проявляється появою крові в сечі (гематурією). Іноді гематурія з’являється раптово і є масивною.

При рості пухлини можуть з’явитися такі ознаки, як швидка стомлюваність, слабкість, загальне нездужання, тупа ниючий біль у попереку на стороні поразки.

Якщо у сечовивідних шляхах з’являються згустки крові, то це може призводити до різких раптовим і сильним полям в попереку — нирковій коліці, яка виникає при закупорці сечовивідних шляхів і порушення кровообігу в даній області.

При здавлюванні зростання пухлиною вен нирки у чоловіків може з’явитися варикоцеле — розширення вен сім’яного канатика.

Якщо зростаюча пухлина здавлює артерії нирки, то поступово у хворого може розвинутися стійка артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску) ниркового походження, але такі випадки зустрічаються рідко.

Ознаками крововиливу і розриву гемангіоми нирок є раптове виникнення сильних болів в попереку або в животі, кров у сечі, різка слабкість, падіння артеріального тиску і, можливо, втрата свідомості.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.