Гемангіома на губі: коли вона проходить самостійно

Гемангіома на губі — явище досить часте. Іноді велика гемангіома на губі заважає дитині смоктати груди. Але навіть якщо гемангіома невелика, вона вимагає постійного спостереження хірурга, а в разі зростання — видалення. У деяких випадках гемангіома на губі може пройти самостійно.

У яких випадках з’являється гемангіома на губі

Гемангіома — це судинна пухлина, яка найчастіше має вроджене походження. Так, у новонародженого або дитини перших тижнів життя на червоній облямівці губ може з’явитися невелике, більш інтенсивно забарвлене, ніж решта тканину губи плямочка. Воно може гладким або злегка опуклим, мати округлу або неправильну форму. Головне в такій гемангіома — це її зростання. Якщо гемангіома на губі росте, то вона підлягає негайному видаленню. Чи не зростаючі гемангіоми можна поспостерігати, так як вони можуть зменшуватися і походити самостійно.

Так як губи — це досить травміруемим місце, гемангіома на губі може виразкуватись. Після загоєння виразки невеликі гемангіоми можуть зникати, але при великих гемангіомах виразка тільки обважнює процес, так як в рану часто потрапляє інфекція.

Зустрічаються і старечі гемангіоми на губі — вони з’являються по краях губ у стариків. Такі ж гемангіоми можуть з’явитися в них на слизовій оболонці порожнини рота і мовою. Стареча гемангіома може проростати в підшкірну клітковину та м’язи. При гемангіома на мові вона проростає всю його товщу, досягаючи таких великих розмірів, що мова не поміщається в ротовій порожнині. Якщо така проросла всередину гемангіома розташовується на губі, то губи робляться сухими, тріскаються, з тріщин може з’являтися кровотеча. У літньому віці гемангіома губ може малізнізіроваться — перероджуватися в злоякісну пухлину.

Види гемангіом на губі

Гемангіома на губі може бути капілярною, кавернозної або змішаною. Капілярна або проста гемангіома на губі виглядає як пляма більш яскравого забарвлення, ніж губи. Іноді воно злегка опукле, гладке або злегка нерівне, різної форми. Розміри капілярної гемангіоми губ можуть бути різними — від 1 мм до 1 — 1,5 см в діаметрі. Форма губ від простої гемангіоми не змінюється.

Кавернозна або пещеристая гемангіома на губі виглядає як щільний еластичний вузлик всередині тканини, який може деформувати губу. На поверхні губа може зберігати свій колір, а може мати деяку синюшність.

Складна гемангіома на губі складається з поверхневої капілярної і більш глибоко розташованої кавернозної, які пов’язані між собою кровоносними судинами. Іноді така гемангіома утворюється з простої точкової гемангіоми, вона повністю змінює форму губи, порушує функцію смоктання і є косметичним дефектом.

Діагностика гемангіоми на губі

гемангіом на губі у новонароджених обов’язково досліджують ультразвуком, так як ріст пухлини в цьому місці особливо небезпечний — можуть порушуватися функції смоктання і навіть дихання, якщо зростаюча гемангіома буде закривати вхід в носову порожнину. Ультразвукове дослідження дозволяє визначити, як глибоко поширилася гемангіома в глибину тканин, тобто визначити її межі.

При старечій гемангіомі губ також проводять ультразвукове дослідження. Для уточнення діагнозу іноді потрібне проведення рентгенологічного дослідження, в тому числі рентгенографії кровоносних судин. При підозрі на злоякісне переродження пухлини проводиться всебічне обстеження хворого з метою виявлення ступеня розповсюдження пухлинного процесу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.